جستجو
نوع محصول
تیرآهن
ناودانی
پروفیل
میلگرد
ورق
نبشی
برند کارخانه
سایز


یکی از پرکاربردترین و عمومی ترین ورق های فولادی، ورق های آجدار هستند. ورق های آجدار، ورق های فلزی هستند که سطوح آن ها دارای برجستگی های منظم و یکنواخت است. این ورق ها با انجام عملیات هایی بر روی ورق های ساده به روش نورد گرم ساخته می شوند. ورق های آجدار دارای کاربردهای بسیار زیادی در صنعت هستند. اگر به کف پل های هوایی یا پل های اضطراری نگاهی بیندازید، با ورق های آجدار مواجه می شوید. ورق های آجدار برای سطوح شیب دار و محیط هایی که دارای اصطکاک بالایی هستند نیز مناسب هستند. در ادامه این مقاله با قیمت ورق آجدار و خرید ورق آجدار بیشتر آشنا می شویم.

برای اطلاع از قیمت تیرآهن هاش سبک با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.


قیمت ورق آجدار

برای اولین بار در دهه ۱۸۲۰، یک مهندس معمار به نام هنری رابینسون پالمر در شرکت لندن داک، ورق های گالوانیزه آجدار را اختراع کرد. در ابتدا این ورق ها از آهن فرفورژه تولید می شدند. این محصول دارای ویژگی ‌هایی مانند سبکی، حمل و نقل آسان و مقاومت مکانیکی بالا بود و باعث شد تا به سرعت به ماده ساختمانی رایجی در سرتاسر دنیا تبدیل شود. ماده اولیه ورق آجدار یعنی همان آهن فرفورژه از دهه ۱۸۹۰ به تدریج توسط فولاد خفیف جایگزین شد. ورق های آجدار ساده هم به تدریج توسط فولاد سخت جایگزین شدند. امروزه این ورق ها توسط ورق های فولادی گالوانیزه شده توسط فلز روی ساخته می شوند. از جمله کشورهایی که هنوز از این نوع ورق ها در ساخت بام استفاده می‌ کنند، می توان به استرالیا و شیلی اشاره کرد. میزان مصرف ورق آجدار در کشور خودمان بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تن در سال است.

ورق های آجدار، نوعی از کالاهای فولادی مقاوم، پرکاربرد و با قابلیت‌ های فراوان هستند. ورق‌ های آجدار از آلیاژهای مختلفی ساخته می ‌شوند و دارای کاربردهای متنوعی هستند.

روی سطوح ورق های آجدار، برجستگی هایی به شکل های مختلف مانند شکل بادام، عدسی، لوزی و یا الماس مانند برای کاهش اصطکاک سطوح تعبیه شده است. برخی از الگوهای ایجاد شده بر روی این ورق ها طوری است که در هنگام بارندگی، آب باران در داخل آن ها جمع می شود. بنابراین نوع بادامی شکل این ورق ها با توجه به شکل خاص آن ها مانعی در برابر جمع شدن آب باران نداشته و بیشترین مصرف را در صنعت دارد.

از ورق های آجدار بیشتر در سطوح شیب دار یا نزدیک پرتگاه استفاده می شود، دلیل آن هم جلوگیری از لیز خوردن افراد و یا اشیا می باشد.

برای اطلاع از قیمت تیرآهن با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.


معرفی ورق آجدار

حتما به هنگام عبور از پل ‌های عابر پیاده و یا در هنگام استفاده از آسانسورها، ورق های آجدار را مشاهده کرده ‌اید ولی این ورق ها دارای کاربردهای بیشتری در بخش‌ های مختلف صنعت هستند.

ورق آجدار با نام ‌های دیگری مانند ورق کف ‌سازی، ورق شطرنجی و سفارش ورق آجدار برجسته نیز شناخته شده است. ورق های آجدار در دسته ورق های گرم که دارای جنس st۳۷ هستند، قرار می گیرند.

اکثرا این ورق ‌ها دارای سطوح براقی هستند و انعطاف‌ پذیری بالایی نیز دارند. طراحی و برجستگی روی سطوح این ورق ‌ها، باعث افزایش استحکام مکانیکی آن ها نسبت به ورق ‌های ساده می ‌شود.

ورق‌های آجدار از جنس ‌های مختلفی ساخته می ‌شوند و از هرکدام از آن‌ ها برای کاربردهای خاصی استفاده می ‌شود.

ورق های آجدار در دو نوع فابریک و پرسی موجود هستند. در نوع فابریک این ورق ها، یک لایه آج به خرید ورق آجدار اضافه می شود ولی ورق پرسی، یک ورق ساده است که بر روی آن، چاله هایی با دستگاه ایجاد می شود.

معلوم است که وزن ورق فابریک نسبت به وزن ورق پرسی بیشتر است. در گذشته ورق آجدار تنها به صورت پرسی تولید می شد و تولید این محصول به صورت فابریک در کشورمان امکان پذیر نبود.

در سال ۱۳۹۵ شرکت فولاد مبارکه اصفهان اقدام به تولید ورق آجدار فابریک با ضخامت ۲ میلی متر کرد و تا حد زیادی نیاز کشور به این ورق ها را برطرف کرد. بنابراین می توان گفت به طور کلی ورق های آجدار موجود در بازار ایران توسط شرکت فولاد مبارکه اصفهان تولید می شوند و واردات این محصول از کشورهای روسیه، قزاقستان، چین و کره جنوبی نیز امکان پذیر است.

برای اطلاع از قیمت میلگرد با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.


انواع ورق آجدار

ورق آجدار در انواع مختلفی تولید می شود که در زیر به شرح هر کدام از آن ها می پردازیم:

·       ورق آجدار آهنی

برای تولید ورق آجدار آهنی از ورق های آهنی با جنس St۴۴، St۳۷ و St۵۲ استفاده می شود. این نوع خرید ورق آجدار ها دارای الگوی منظمی هستند. الگوی ورق های آجدار آهنی، الماس، برگ بید، عدسی و گرد است.

·      ورق آجدار استیل

ورق آجدار استیل از ورق استیل ۳۰۴ ساخته می شود. ورق آجدار استیل برای محیط های مرطوب، مناسب است زیرا مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارد. این نوع ورق دارای عمر طولانی تری نسبت به ورق های آجدار دیگر است. ورق آجدار استیل می تواند بار سنگین تری را نسبت به سفارش ورق آجدار های آلومینیومی تحمل کند. از این نوع خرید ورق آجدار بیشتر در صنایع غذایی و پزشکی استفاده می شود.

·       ورق آجدار گالوانیزه

سطح ورق آجدار گالوانیزه را با فلز روی پوشش می دهند تا در برابر زنگ زدگی، مقاومت بیشتری از خود نشان دهد. از این نوع ورق آجدار در محیط های مرطوب، سقف های شیروانی، محیط های دریایی، کف و سطوح شیبدار یا آسانسور استفاده می شود. همچنین این خرید ورق آجدار ها عملکرد تزیینی نیز دارند و می توان از آن ها در مبلمان، کاشی و سقف نیز استفاده کرد.

برای اطلاع از قیمت نبشی با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

·       ورق آجدار آلومینیومی

ورق آجدار آلومینیومی از فولاد آلومینیوم ساخته می شوند. این نوع ورق در دو نوع رنگی و بدون رنگ تولید می شود. عملیات فرمینگ بر روی این ورق ها به شکل فرمینگ کرکره، فرمینگ ذوزنقه و فرمینگ شادولاین انجام می شود. ورق آجدار آلومینیومی برای استفاده به صورت مداوم مناسب است زیرا در برابر خوردگی و زنگ زدگی، مقاومت بالایی دارد و به دو صورت شیت و رول نیز بسته بندی می شود. این نوع ورق آجدار دارای سطح درخشانی است و معمولا از آن برای دکوراتیو در معماری استفاده می شود و حتی با گذشت زمان و خراب شدن ورق به دلیل جنس آلومینیومی که دارد، ارزش بالای خود را حفظ می کند. در بین انواع مختلف ورق های آجدار، خرید ورق آجدار آجدارآلومینیوم، یک ورق سبک محسوب می شود و همین سبک بودن، نصب آن را آسان تر می کند. ورق های آجدار آلومینیومی، ضد زنگ و دارای خواص فیزیکی و شیمیایی و عملکرد مناسبی هستند، به خصوص برای محیط های با درجه حرارت بالا و خورنده بسیار ایده آل هستند اما با این وجود نیز، قیمت آن ها پایین تر از قیمت روز ورق آجدار استیل است.

برای اطلاع از قیمت پروفیل با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.


کاربرد ورق آجدار

ورق های آجدار دارای کاربردهای مختلفی در صنایع و مشاغل مختلف هستند.

معمولا راه رفتن روی سطوح فلزی موجب سر خوردن و افتادن اشخاص می شود اما وقتی افراد روی ورق های آجدار راه می روند، سر نمی خورند، بدون اینکه اصلا متوجه شوند که از روی ورق های آجدار رد شده اند، این به دلیل الگوی لوزی شکل برجسته است که به عنوان آج عمل می کند و خطر افتادن و لیز خوردن را کاهش می دهد.

معمولا از ورق های آجدار برای امنیت بیشتر استفاده می شود زیرا الگوی آجدار روی خرید ورق آجدار باعث ایجاد برجستگی هایی می شود که خطر لغزیدن را کاهش می دهد پس به طور کلی چنانچه افراد بخواهند به طور مکرر روی یک سطح فلزی صاف راه بروند، استفاده از این نوع خرید ورق آجدار ها امنیت بیشتری برای آن ها دارد.

از جمله کاربردهای کاربردهای سفارش ورق آجدار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

·       استفاده در جعبه ابزار کامیون ها

·       استفاده در انبار کانتینر فرودگاه ها

·       استفاده در کف پل های هوایی

·       راه سازی

·       کف زمین های در حال عملیات ساخت

·       استفاده در کف اتاق کامیون ها و وانت بارها

·       برای ساخت حفاظ هایی برای مناطق حساس نظامی

·       برای جدا سازی و دانه بندی در خطوط تولید مواد غذایی

·       استفاده در سقف و دیواره آسانسورها

·       کاربرد در ساخت قطعات لوازم خانگی

·       کاربرد در ایستگاه های اتوبوس

·       استفاده در ساخت دستگاه های صنعتی کارخانجات

·       استفاده در پله ها و راهروها: از ورق های آجدار معمولا در پله ها یا سطوح شیبدار نواحی صنعتی برای کاهش خطر لغزیدن روی فلز استفاده می شود.

·       استفاده در سطح پله های اضطراری: از ورق های آجدار به طور خاص در پله های اضطراری برای افزایش کشش اصطکاکی گام ها روی سطح پله ها، استفاده می شود.

·       استفاده در ساخت وسایل نقلیه و یدک کش ها: معمولا از خرید ورق آجدار به عنوان یک قسمت روی سپر و یا قسمت بار وانت ها، کامیون ها و یا تریلی ها استفاده می شود تا بتواند از لغزش احتمالی در زمان ورود به قسمت بار یا استفاده از سپر جلوگیری کند. این کار باعث ایجاد کشش اصطکاکی برای هل دادن یا کشیدن یک جسم به داخل و یا خارج از کامیون می شود، مثلا اگر جسمی در قسمت بار وسیله نقلیه قرار بگیرد، با حرکت کردن ماشین، حرکت نمی کند و محکم سرجای خود می ماند.


برای اطلاع از قیمت ناودانی اروپایی با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

·       استفاده در طراحی داخلی و خارجی ساختمان یا نمای وسایل: سفارش ورق آجدار های آجدار آلومینیوم، فولاد ضد زنگ و ورق سیاه هر کدام دارای ظواهر بسیار منحصر به فردی هستند و می توان از آن ها به عنوان یک وسیله تزئینی در المان های معماری یا وسایل داخلی خانه استفاده کرد. از ورق آجدار می توان به عنوان فرش پلکان، نماهای بک اسلش شکل و قسمت بالایی میزها استفاده کرد.


مزایای ورق آجدار

پیش از خرید و آشنایی با قیمت روز ورق آجدار باید بدانید ورق‌های آجدار دارای مزیت‌های زیادی هستند. در زیر به برخی از مزیت های این خرید ورق آجدار ها اشاره می‌ کنیم:

·       ورق ‌های آجدار دارای سطوح شفاف و روشنی هستند.

·       یکی از مهمترین مزایای ورق های آجدار، سختی و استحکام بالای آن ها است.

·       ورق های آجدار دارای مقاومت بالایی هستند، همین امر باعث شده است تا از این سفارش ورق آجدار ها در مواردی مانند کف کشتی ‌ها، وانت‌ بارها، پل ها، راه سازی و ... استفاده شود.

·       به دلیل دارا بودن سطوح درخشان از ورق های آجدار در برخی از امور تزییناتی استفاده می شود.

·       ورق های آجدار دارای خواص جوش ‌پذیری بالایی هستند.

·       ورق های آجدار دارای توان بالایی در برابر سطوح لغزنده هستند.

·       ورق های آجدار دارای انعطاف پذیری بالایی هستند و به راحتی قابلیت خم شدن دارند.

برای اطلاع از قیمت ورق گالوانیزه با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.


نحوه تولید ورق آجدار

به طور کلی فرایند ساخت ورق های آجدار، نسبتا ساده است اما اگر الگوی پیچیده لوزی شکل را در نظر نگیریم. فرایند تولید ورق های آجدار دقیقا مانند فرایند تولید ورق سیاه و ورق های روغنی است، با این تفاوت که در زمان تولید این نوع ورق ها، در انتهای فرایند تولید ورق یکی از غلتک ها، الگوی رویی خود را دارد که باعث می شود شکل آج روی ورق حک شود. این غلتک، الگوی آج را فقط از یک طرف بر روی ورق اعمال می کند. بنابراین می توان گفت فقط یک طرف ورق در معرض این غلتک قرار می گیرد و طرف دیگر آن، صاف باقی خواهد ماند.

در بیشتر ورق های آجدار، فقط یک طرف ورق دارای الگو است، دلیل آن هم این است که بهتر است یک طرف این ورق ها، صاف و بدون برجستگی باشد تا بتوان از آن بر روی سایر سطوح استفاده کرد.

معمولا فرایند حک کردن الگو بر روی ورق های آلومینیومی به روش فورجینگ و مانند مهر زدن است ولی برای ورق های آجدار فولادی معمولا از فرایند نورد گرم استفاده می شود.

در قیمت ورق آجدار اگر بخواهیم فرایند تولید ورق های آجدار را به طور خلاصه شرح دهیم، در فرایند نورد گرم به یک ورق فولادی، بالاتر از دمای تبلور خود گرما داده می شود تا خمیری و شکل پذیر شود و بعد از آن به وسیله مجموعه ایی از غلتک ها به ضخامت دلخواه می رسد. گرم کردن فلز بالاتر از دمای تبلور به جلوگیری از ایجاد تغییر به خواص مکانیکی در هنگام نورد، کمک می کند.

از روش های دیگری نیز برای تولید ورق های آجدار استفاده می شود اما روش نورد، یکی از رایج ترین آن ها است زیرا چیزی که تفاوت اصلی را بین ورق نورد شده و ورق آجدار ایجاد می کند، نوع غلتک مورد استفاده است.

فرایند نورد از نظر اقتصادی بسیار به صرفه است و دلیل اینکه این نوع ورق در مقایسه با ورق معمولی، قیمت روز ورق آجدار تا حدودی یکسانی دارد نیز همین فرایند است.

برای اطلاع از قیمت ورق سیاه با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.


استانداردهای ورق آجدار

قیمت روز ورق آجدار بر اساس استانداردهای مختلف تعیین می شود. ورق های آجدار معمولا با ضخامت های ۱.۵ تا ۱۰ میلی متر و در ابعاد ۱*۲ متر و ۱.۵*۶ و ۲*۶ در بازار موجود هستند.

این نوع از ورق ها، معمولا به صورت شیت به بازار عرضه می شوند ولی گاهی اوقات می توان آن ها را به صورت رول فرم (کلاف یا کویل) نیز به بازار عرضه کرد.

کارخانه فولاد سازان این محصول را با استانداردهای st۵۲-۳ ، st۳۷-۲ و st۴۴-۲ تولید می کند.

شرکت فولاد مبارکه، ورق آجدار را با استاندارد st۳۷ تولید می کند همچنین این کارخانه می تواند سایر استانداردها نیز با توجه به سفارش مشتری، تولید کند.


تفاوت ورق آجدار با سایر ورق ها

تفاوت قیمت ورق آجدار با سایر ورق ها، به دلیل تفاوت کاربرد و ساختار آن است. یکی از پرکاربردترین محصولات فلزی، ورق های فولادی هستند که با اشکال گوناگونی تولید و به بازار عرضه می شوند. ورق های فولادی به دو شکل کلی رول و شیت در بازار موجود هستند. ورق های فولادی، پایه تولید انواع محصولات فولادی هستند.

همه ورق های فولادی، آلیاژی هستند و دو عنصر اصلی آن ها، کربن و چدن است.

ورق های فولادی، براساس نحوه ساخت با دو روش نورد گرم و سرد تولید و عرضه می شوند. محصولات نورد گرم و نورد سرد از نظر ضخامت، ابعاد و کارکرد نهایی با هم متفاوت هستند.

ورق آجدار، یک محصول از جنس ورق سیاه و حاصل نورد گرم است اما این ورق دارای تفاوت های زیادی با ورق سیاه یا محصولات دیگر نورد گرم مانند ورق های اسید شویی است.

کاربرد اصلی این ورق، ایجاد اصطکاک در سطوح مختلف است.

مهم ترین تفاوت این ورق های آجدار با ورق های دیگر، ظاهر آن ها است. ظاهر ورق های آجدار دارای برآمدگی های خاصی است.

ورق آجدار از جهت کاربردهای صنعتی و غیر صنعتی هم با ورق های اسیدشویی و سیاه، متفاوت است.


جدول وزنی ورق آجدار

وزن ورق آجدار به ضخامت، ابعاد و استقامت آن بستگی دارد. ورق آجدار در وزن های متفاوتی ارائه شده است و کاربرد تمامی آن ها برای جلوگیری از سر خوردن است که با آج دار شدن ورق و ایجاد اصطکاک، این امر حاصل می شود.

وزن مخصوص ورق آجدار با توجه به انواع آن یعنی ورق آجدار شطرنجی، ورق برجسته و ورق کف سازی، متفاوت است. برجستگی های ایجاد شده بر روی این ورق ها باعث ایجاد وزن مخصوص به خود در ورق های آجدار شده است، از جمله این برجستگی ها می توان به برجستگی بادامی، عدسی، شطرنجی و ... اشاره کرد.

در کل وزن ورق آجدار از فرمول زیر محاسبه می شود:

۱۰۰۰ / ۷.۸ * (mm) ضخامت * (mm) عرض * (mm) طول = محاسبه وزن ورق آجدار


قیمت روز ورق آجدار

قیمت ورق آجدار مانند تمام پروفیل ‌های آهنی، تحت تاثیر رویدادها و موارد مختلفی است. با این حال در مجموع، ورق آجدار استیل از ورق‌ های دیگر گران ‌تر است. پس از آن، ورق آجدار آلومینیوم، ورق آجدار گالوانیزه و ورق آجدار آهنی به ترتیب ارزان و ارزان ‌تر هستند. علت تفاوت قیمت این ورق ها، استحکام، کارایی و فرآیندهایی است که برای تولید این ورق ها انجام می شود.


با نگاهی کلی به تغییرات قیمت ورق های آجدار، می ‌توان روند تغییرات قیمت آن ها را صعودی اعلام کرد. نوسانات قیمت دلار و افزایش هزینه ‌های تولید، بسته ‌بندی، حمل و نقل و عرضه به بازار، باعث تلاطم در بازار فولاد به خصوص قیمت ورق ‌آجدار شده است که شامل افت و خیزهای جزئی و به طور کلی دارای روند صعودی است.


یکی از تامین کنندگان عمده ورق های آجدار شرکت فولاد مبارکه می باشد ولی ورق آجدار از کشورهای چین و روسیه نیز وارد کشورمان می شود. وجود این ورق ها در میان تولیدات کارخانجات ورق های فولادی علاوه بر افزایش ضریب امنیت آن شرکت ها، سبب ورود آن ها به بازارهای خارجی و داخلی می شود.


با ورود ورق آجدار کارخانه فولاد مبارکه به بازار کشور، قیمت ورق آجدار در بازار داخلی کاهش پیدا کرد و سبب کاهش خروج ارز از کشور و امکان صادرات آن به کشورهای خارجی شد. در حال حاضر نوع گل بادامی ورق های آجدار بیشترین استفاده را در بازار آهن آلات دارد.


بهترین مرکز خرید ورق آجدار

قیمت ورق آجدار در جنس های مختلف، متفاوت است. بیشترین قیمت روز ورق آجدار مربوط به ورق آجدار استیل بوده و پس از آن به ترتیب ورق های آلومینیوم، گالوانیزه و آهنی قرار دارند.

بهترین مرکز خرید ورق آجدار، ایرون سنتر است. مجموعه آیرون سنتر فعالیت خود را در زمینه خرید ورق آجدار و فروش و تامین انواع آهن آلات از سال ۱۳۷۶ شروع کرده است.

هدف اصلی ایرون سنتر کنار زدن سطوح فروش و نزدیک کردن مصرف کننده نهایی به محصول مورد نیاز است. این امر باعث ایجاد قیمت ورق آجدار واقعی کالا برای مصرف کننده ها خواهد بود.


ایرون سنتر غیر از خرید ورق آجدار در زمینه فروش انواع میلگرد، تیرآهن، ورق سیاه، نبشی، ناودانی، پروفیل، ورق های آلیاژی و صنعتی، انواع ورق های روغنی، گالوانیزه، انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی و سایر محصولات وارداتی و ... نیز فعالیت دارد.

ایرون سنتر دارای کادر مجرب و حرفه ایی فروش و استقرار تیم اقتصادی جهت ارتباط با کاربران است، همچنین این مجموعه سرعت در ارائه و تحویل کالا با کمترین زمان و هزینه حمل به کلیه نقاط کشور را دارا است.


ایرون سنتر انواع آهن آلات خاص موجود در کشور را بر اساس نیازهای مشتریان، تامین می کند. همچنین این مجموعه در زمینه تحلیل بازار آهن و ارائه خدمات مشاوره ایی به مشتریان برای خرید ورق آجدار مناسب و به صرفه نیز فعالیت هایی را انجام می دهد.

ایرون سنتر قیمت محصولات را با توجه به فروش مستقیم به مصرف کننده نهایی، تضمین می کند.

برای اطلاع از قیمت انواع ورق آجدار می ‌توانید با کارشناسان فروش ایرون سنتر گفتگو کنید و اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق آن ها به دست آورید.


عوامل اثرگذار بر قیمت ورق آجدار چیست؟


نوع آلیاژ به کار رفته در تولید ورق آجدار

ورق آجدار که آن را با نام های ورق برجسته و ورق شطرنجی نیز در بازار معرفی می کنند از سیستم قیمتگذاری خاص خود پیروی می کند. در واقع تعدادی فاکتور و عامل وجود دارد که قیمت ورق آجدار از آن ها تاثیر می پذیرد. یکی از مهمترین عواملی که روی قیمت روز ورق آجدار موثر می باشد جنس این ورق ها و آلیاژی است که در تولید آن ها استفاده شده است.


ورق آجدار عمدتا از متریال هایی چون آهن، آلومینیوم، فولاد، استیل و گالوانیزه تشکیل می شود و قیمت این فلزات از اساس با هم متفاوت است، بنابراین با توجه به متریالی که در تولید ورق آجدار استفاده شده می توان قیمتگذاری های متنوعی را در بازار فروش ورق آجدار مشاهده کرد. به عنوان مثال قیمت ورق آجدار گالوانیزه بیش از ورق های آجدار آهنی معمولی می باشد.


پرسی یا فابریک بودن ورق آجدار

از طرفی ورق آجدار در دو نوع پرسی و فابریک به تولید می رسد که در نوع پرسی یا ساده آج ها و فرو رفتگی های روی ورق توسط یک دستگاه در سطح آن ایجاد می شود و در نوع فابریک یک لایه آج روی ورق ها را پوشش می دهد. ورق آجدار فابریک دارای وزن بیشتری است و عمدتا قیمت آن با ورق های ساده پرسی متفاوت است. به طور کلی می توان قیمت ورق آجدار فابریک را قیمتی بالاتر از انواع دیگر ارزیابی کرد.


بنابراین اگر تفاوت قیمت در ورق آجدار را شاهد بودید ممکن است دلیل آن تفاوت نوع ورق آجدار باشد.


وارداتی یا تولید داخل بودن ورق آجدار

ورق آجدار را می توان در نوع وارداتی و تولید داخل خریداری کرد. ورق های آجدار وارداتی عمدتا تولید کشور های چین و روسیه هستند و نمونه های داخلی معمولا تولید فولاد مبارکه اصفهان می باشند. بنابراین قیمت روز ورق آجدار با توجه به وارداتی بودن یا تولید داخل بودن و قیمتگذاری کارخانه سازنده متفاوت می باشد. یکی از مواردی که روی قیمت ورق آجدار تاثیر گذار می باشد نوسانات قیمت ارز است.


با این حال قیمت ورق آجدار چه از نوع داخلی و چه از نوع وارداتی همواره در حال تغییر می باشد و پیش از خرید ورق آجدار باید قیمت آن را استعلام نمایید. شما می توانید برای اطلاع از قیمت ورق آجدار اقدام به تماس با کارشناسان آهن مرکزی نمایید و قیمت روز ورق آجدار را دریافت کنید.


میزان عرضه و تقاضا در بازار فروش ورق آجدار

عامل مهمی که روی قیمت ورق آجدار تاثیر گذار می باشد میزان عرضه و تقاضا در بازار فروش ورق آجدار می باشد. طبیعی ست که هرچه میزان تقاضا برای این محصول بیشتر باشد قیمت ورق آجدار نیز بالاتر خواهد رفت.


روش آج زنی ورق آجدار

مورد دیگری که روی قیمت روز ورق آجدار تاثیر گذار می باشد روش آج زنی این ورق ها است. ورق های آجدار به اشکال مختلفی آج زنی می شوند که می توان از جمله آن ها به روش بادامی، الماسی، عدسی، قطره ای و شطرنجی و لوزی اشاره کرد. طبیعی ست که شیوه آج زنی و ظاهر آج ها روی قیمت نهایی محصول تاثیر گذار باشد.


به طور کلی می توان قیمت ورق آجدار را متاثر از جنس ورق ها، وزن ورق ها، روش تولید و ابعاد و ضخامت آن ها دانست. ورق آجدار آهن به عنوان ارزان ترین ورق آجدار بازار شناخته می شود و به نسبت محصولات مشابه دارای قیمت اقتصادی تری می باشد. با این حال می توان روند صعودی قیمتگذاری روی ورق آجدار را به ترتیب در ورق آجدار استیل، آلومینیومی و ورق آجدار گالوانیزه مشاهده کرد.


لازم به ذکر است که ورق های آجدار در دو نوع رول و شیت عرضه می شوند و قیمتگذاری این دو ممکن است کمی با هم تفاوت داشته باشد. قیمت روز ورق آجدار بر حسب کیلوگرم بیان می شود و وزن هر متر مربع ورق آجدار بر اساس ضخامت، آلیاژ و کیفیت آن می تواند با انواع دیگر متفاوت باشد.


نکات مهم هنگام خرید ورق آجدار

در ادامه خواهیم گفت که کاربردهای ورق آجدار تا چه حد وسیع است و میتوان از این متریال در انواع کاربردهای گوناگون استفاده کرد. بنابراین برای خرید ورق آجدار باید به نکات مهمی توجه داشته باشید که این نکات پیوستگی عمیقی با نوع کاربرد ورق آجدار دارد. چنانچه قصد خرید ورق آجدار را دارید و می خواهید خریدی مطمئن و اصولی انجام دهید بهتر است به موارد زیر دقت داشته باشید:

به ظاهر برجستگی های ورق آجدار دقت کنید.

به هنگام خرید ورق آجدار بسیار مهم است که ظاهر برجستگی ها را در نظر داشته باشید. برجستگی های متنوعی روی ورق های آجدار به چشم می خورد که از جمله آن ها می توان به آج قطره ای، عدسی، لوزی، شطرنجی و بادامی اشاره کرد. ورق های آجدار بر اساس نوع آج و شکل آج دارای کاربردهای مختلفی هستند و کاربری متفاوتی دارند.


به عنوان مثال از ورق های آجدار با آج های بادامی که به آن ورق آجدار گل بادامی می گویند در سقف شیروانی استفاده می شود چرا که این نوع ورق آجدار باعث جمع شدن آب در سطح ورق نخواهد شد. این نوع ورق آجدار همچنین به دلیل اصطکاک پایینی که ایجاد می کند می تواند برای سطوحی که نیاز به اصطکاک کمتر دارند مناسب باشد. به طور کلی هر نوع استفاده ای از ورق آجدار شما را نیاز مند به خرید نوع متفاوتی از آن خواهد کرد و باید این موضوع را حین خرید در نظر داشته باشید.


فابریک یا پرسی بودن ورق آجدار را در خرید خود لحاظ کنید.

از آنجایی که ورق آجدار در دو نوع پرسی و فابریک به تولید می رسد باید به هنگام خرید به نوع ورق آجدار دقت داشته باشید. ورق آجدار فابریک دارای یک لایه عاج می باشد و سطح زیرین آن صاف است با این حال وزن بیشتری دارد. در حالی که ورق آجدار پرسی تنها از یک لایه تشکیل شده و عاج ها روی همان ورق اصلی زده شده اند.


ضخامت ورق آجدار را در نظر بگیرید.

ورق آجدار در انواع ضخامت های مختلف از ۱.۵ میلیمتر تا ۱۰ میلیمتر به تولید می رسد و به هنگام خرید با به ضخامت این ورق ها دقت کنید. این ضخامت باید با توجه به نوع کاربری که مد نظر دارید انتخاب شود.


به کارخانه سازنده ورق آجدار دقت کنید.

شما می توانید ورق آجدار را در نوع وارداتی یا تولید داخل خریداری کنید. کیفیت و قیمت ورق آجدار وارداتی با تولید داخل می تواند متفاوت باشد بنابراین پیش از خرید ورق آجدار در این باره دقت داشته باشید.


مراحل فروش ورق آجدار

ورق آجدار و کاربردهای متنوعی که این محصول به خود اختصاص داده موجب شده تا فروش آن با نرخ بسیار خوبی صورت پذیرد. آهن مرکزی یکی از مراکز فروش ورق آجدار می باشد که بستری مناسب را برای خرید و فروش ورق آجدار فراهم آورده است. این مجموعه فعالیت خود را با افق های طولانی مدت با سابقه درخشان ۲۵ ساله آغاز نموده و تا به امروز به عنوان یکی از مراجع قابل اعتماد برای فروش انواع آهن آلات از جمله ورق آجدار شناخته می شود. خدمات فروش ورق آجدار در این مجموعه خدماتی شایسته و درخور مشتریان عزیز می باشد.


فروش ورق آجدار در آهن مرکزی همراه با ارائه ضمانت اصالت و شیوه های حمل اصولی به تمامی نقاط کشور صورت می پذیرد. شما می توانید پیش از خرید ورق آجدار، با کارشناسان مجموعه ارتباط برقرار نمایید و مشاوره های فنی لازم را در راستای صورت دادن خریدی اصولی دریافت کنید.


لازم به ذکر است که تمامی محصولات این مجموعه اعم از انواع ورق آجدار با قیمتی رقابتی به مشتریان عرضه می گردد و دلیل این موضوع کنار زدن واسطه ها و فروش مستقیم ورق آجدار به شما عزیزان می باشد. چنانچه در حوزه های تولیدی فعالیت دارید به خوبی می دانید که قیمت ها تا چه حد دستخوش نوسان می شوند.


ما در مجموعه آهن مرکزی تمام سعی و توان خود را بر این گذاشته ایم تا شما از ثبات قیمت و قیمت هایی اقتصادی بهره مند شوید و چرخه های تولید کشور عزیزمان ایران را با قدرت هرچه بیشتر به گردش در آورید. تیم حرفه ای آهن مرکزی با نگاهی متفاوت سعی در ارائه محصولاتی متنوع و با کیفیت با رویکری نوین داشته و در این مسیر هدفی جز همکاری بلندمدت با مشتریان و همراهان همیشگی خود و کسب رضایت شما عزیزان ندارد.


فروش آنلاین ورق آجدار 

فروش ورق آجدار در این مجموعه به صورت آنلاین صورت می پذیرد. شما می توانید بعد از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم از کارشناسان مجموعه آهن مرکزی اقدام به ثبت سفارش نمایید و پیش از سفارش تمامی جزئیات درج شده ورق آجدار از جمله ابعاد، ضخامت، آلیاژ، کارخانه سازنده و قیمت را بررسی کنید.


در واقع مراحل فروش ورق آجدار بدین شکل است که ابتدا باید محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید و این محصول می تواند ورق آجدار فابریک یا ورق آجدار پرسی در ضخامت ها و ابعاد مختلف باشد. برای دریافت موجودی و اطلاع از قیمت ورق آجدار می توانید با کارشناسان تماس بگیرید تا از قیمت های لحظه ای مطلع گردید.


فرآیند فروش ورق آجدار در تمامی مراحل از صفر تا صد همراه با پشتیبانی و همراهی مجموعه آهن مرکزی صورت می پذیرد و کارشناسان ما تا انتهای این مسیر همراه شما هستند. پایبندی به اصول حرفه ای، تعهدات، ارائه ضمانت و ایجاد مسیری هموار برای خرید امن و ارزان تمام آن چیزی ست که مجموعه آهن مرکزی در فروش ورق آجدار برای شما در نظر گرفته است. سفارش شما در کوتاه ترین زمان ممکن در قالب شیوه های حمل اصولی به دست تان خواهد رسید.


بنابراین همانطور که می بینید مراحل فروش ورق آجدار همچون هر خرید دیگری در مجموعه آهن مرکزی به سادگی و روان بودن هر چه تمام همراه با کم های تیم حرفه ای این مجموعه صورت می پذیرد و در نهایت نیز می توانید از ضمانت اصالت محصول خریداری شده و پشتیبانی این تیم حرفه ای بهره مند شوید.


ضخامت و ابعاد ورق های آجدار

ورق آجدار به طور کلی دارای ضخامت ۱.۵ میلیمتر تا ۱۰ میلیمتر می باشد و هر چه ضخامت آن افزایش پیدا می کند بر مقاومت ورق آجدار نیز افزوده می شود و وزن آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد. شما می توانید ورق آجدار را در ضخامت های ۲ میل، ۳ میل، ۴ میل، ۵ میل، ۶ میل، ۸ میل و ۱۰ میل خریداری کنید.


این ورق ها اساسا به دو شکل فابریک، شیت و رول در بازار عرضه می شوند و به فروش می رسند. ورق آجدار را می توان به توجه به سفارش مشتری در استانداردهای متنوع به تولید رساند با این حال استانداردهای کلی ورق آجدار عبارتند از st۳۷، st۴۴، st۵۲ و st۶۰.


ورق آجدار به طور معمول در عرض های ۱، ۱.۲۵ و ۱.۵ متر به تولید می رسد و می تواند ابعاد مختلفی چون ۱*۲، ۱.۵*۶، ۱.۲۵*۶ و ۲*۶ داشته باشد. این ابعاد ضخامت های متفاوت را در بر می گیرند و وزن های مختلفی دارند. این ورق ها در نوع فابریک، شیت و پرسی به تولید می رسند و کاربردهای متنوعی در حوزه های گوناگون دارند.


کاربردهای ورق آجدار

یکی از ویژگی های بارز ورق آجدار، برجستگی هایی است که روی این ورق ها به چشم می خورد و پیوستگی مستقیمی با کاربرد ورق آجدار دارد. در واقع هدف از ایجاد این برجستگی ها به وجود آوردن اصطکاک می باشد بنابراین منطقی ست که از ورق آجدار در مکان هایی استفاده شود که هدف جلوگیری از لغزش است.


استفاده از ورق آجدار در سطوح شیبدار

می توان در همین راستا به یکی از کاربردهای اصلی ورق آجدار اشاره کرد که کاربرد آن استفاده در سطوح شیبدار به منظور بالا بردن ایمنی می باشد. استفاده از ورق آجدار در سطوح شیبدار باعث جلوگیری از لغزش و سقوط افراد روی این سطوح می شود. حتی زمانی که این سطوح لغزنده باشند و در اثر بارش باران و رطوبت خیس شده باشند باز هم خاصیت کشش اصطکاکی خود را حفظ می کنند.


کاربردهای پزشکی ورق آجدار

ورق آجدار دارای کاربرد پزشکی نیز می باشد. از آنجایی که این ورق ها استحکام و مقاومت بسیار بالایی دارند و به این راحتی ها دچار شکست نمی شوند می توان از آن ها برای شرایط اضطراری استفاده کرد. در صنعت پزشکی از این ورق ها برای تولید تخت های برانکارد، آتل و انواع تجهیزات پزشکی استفاده می شود.


کاربرد ورق آجدار در کف سازی و پله های پل هوایی

مطئنا شما هم بارها از روی پل هوایی و پله های آن عبور کرده اید و قدم بر سطحی فلزی اما ناهمواره گذاشته اید. این سطح فلزی همان ورق آجدار است که برای جلوگیری از لغزش و سر خوردن افراد در پل هوایی و پله های آن تعبیه می شود. بنابراین یکی از کاربردهای دیگر ورق آجدار استفاده از آن در پل هوایی و پله های اضطراری می باشد.


استفاده از ورق آجدار در مناطق نظامی، پادگان و زندان

استفاده از ورق آجدار در مناطق نظامی نیز بسیار متداول است. از این ورق به عنوان یک حفاظ و دیواره جدا کننده در این مناطق استفاده می شود. در پادگان ها، مناطق نظامی و زندان ها از ورق آجدار به منظور ایجاد یک حفاظ ایمن و محکم استفاده می شود.


استفاده از ورق آجدار در ماشین های سنگین، یدک کش و حمل بار

شما یقینا ماشین های حمل خودرو همچون یدک کش ها را نیز دیده اید که وظیفه آن ها جابجا نمودن خودروهای دیگر به هر دلیل می باشد. از ورق آجدار در کف این خودروها همچون وانت بارها، کامیون ها و ماشین های سنگین همچون تریلی استفاده می شود تا میزان لغزندگی به حداقل خود برسد و زمان قرار دادن بار روی این سطوح، ایمنی در بالاترین سطح خود قرار داشته باشد.


کاربرد ورق آجدار در حوزه کشاورزی

از ورق آجدار در تولید و ساخت ماشین آلات کشاورزی و ابزارآلات این حوزه نیز استفاده می شود بنابراین می توان یکی از کاربردهای مهم ورق آجدار را در حوزه کشاورزی دانست و دانستن قیمت ورق آجدار را در حوزه کشاورزی مهم می کند.


کاربرد ورق آجدار در ساخت قفس حیوانات

برای ساخت قفس حیوانات خانگی نیز از ورق آجدار استفاده می شود چرا که این متریال بسیار مقاوم می باشد و دوام بالایی دارد.


کاربرد ورق آجدار در ساخت وسایل خانگی

از آنجایی که ورق آجدار دارای ظاهر پرداخت شده و بسیار زیبایی می باشد، طراحان به تازگی از آن در تولید لوازم خانگی تزئینی در معماری صنعتی و مدرن استفاده می کنند. بنابراین می توان یکی از کاربردهای مهم ورق آجدار را در معماری صنعتی دانست. طراحی لوازم خانگی مینیمال و مدرن با استفاده از ورق های آجدار امکانپذیر می باشد. ورق آجدار را می توان به عنوان پوشش پلکان، به عنوان بک اسلش برای پوشش دیوارها و تزئین بخش های مختلف خانه های مدرن استفاده کرد.


کاربرد ورق آجدار در ایستگاه اتوبوس

از ورق آجدار در ایستگاه های اتوبوس نیز استفاده می شود. این ورق ها را می توان در کف سازی ایستگاه و بدنه ی سازه مشاهده کرد و دلیل آن نیز مقاومت بالای این متریال است. از ورق آجدار در کف زمین های در حال ساخت، در صنعت راه سازی و دیواره های آسانسور نیز استفاده می شود.


به طور کلی از آنجایی که ورق آجدار دارای مقاومت و استحکام بالایی می باشد از آن در مواردی استفاده می شود که هدف غلبه بر نیروهای جانبی شدید است. به عنوان مثال از ورق آجدار در کف کشتی ها و کامیون های حمل بارهای سنگین استفاده می شود چرا که می تواند فشار و نیروی زیادی را متحمل شود. ورق آجدار خاصیت شکل پذیری بالایی دارد و به همین واسطه شاهد کاربردهای تزئینی از این ورق ها هستیم.


ورق آجدار در انواع آلومینیومی، استیل، آهنی و گالوانیزه تولید می شود که هر کدام از آن ها کاربرد خاص خود را می توانند داشته باشند. به عنوان مثال ورق آجدار استیل دارای مقاومت بسیار بالا در برابر حرارت، عناصر قلیایی و خوردگی می باشد و امکان زنگ زدن آن بسیار کم است بنابراین طبیعی ست که کاربرد ورق آجدار استیل در محیط های مرطوب و قلیایی بیشتر باشد. از طرفی اگر نیاز به تنعطاف پدیری بالاتری وجود داشته باشد باید سراغ استفاده از ورق آجدار آلومینیومی رفت چرا که این ورق آجدار بسیار منعطف است و به دو شکل زنگی و بدون رنگ به تولید می رسد.


روش تولید ورق آجدار

ورق آجدار به واسطه مقاومت و استحکام بالای آن معروف است و کاربردهای فراوانی دارد. استحکام بالا و کاربردهای خاص این ورق را باید در روش تولید ورق آجدار جستجو کرد که چنین قابلیتی به این ورق ها داده. شیوه تولید ورق آجدار فارغ از نحوه آج زنی و شکل آج ها روندی ساده را در بر دارد و چندان پیچیده نیست. در واقع روش تولید ورق آجدار شباهت زیادی به روش تولید ورق های روغنی و ورق های سیاه دارد.


تنها تفاوتی که روش تولید ورق آجدار با ورق های روغنی و ورق های سیاه دارد این است که در انتهای این فرآیند غلتک های مخصوص الگوهای آج زنی را روی ورق ها پیاده سازی می کنند. ورق های آجدار بعد از طی کردن فرآیند آج زنی در قالب کویل یا ورق های برشی در عرض های مشخص و ضخامت های معین بسته بندی می شوند و آماده تحویل می گردند.


ورق آجدار اساسا در قالب فرآیند نورد آن هم نورد گرم تولید می شود. بدین سان که در ابتدا شمش های فولادی در کوره قرار می گیرند. سطح مقطع شمش ها در طی نورد آغازین و در قالب فرآیند پوسته زدایی به سطح مقطعی کوچکتر کاهش پیدا می کند و طول شمش ها افزایش می یابد و بعد از شکل گرفتن ورق، نورد پایانی و خارج شدن از کوره به منظور ایجاد آج و پرداخت نهایی به مرحله بعد فرستاده می شوند تا آج زنی توسط دستگاه ها و غلتک های مخصوص صورت پذیرد.


شکل و ظاهر ورق آجدار

تولید ورق آجدار از لحاظ شکل و ظاهر به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شود و بر قیمت روز ورق آجدار تاثیر می گذارد. در مرحله آج زنی، آج ها می توانند در شکل های شطرنجی، بادامی، عدسی، لوزی، قطره ای و الماسی زده شوند و شکل نهایی ورق را تغییر دهند. لازم به ذکر است که نحوه آج زنی در فرآیند تولید ورق آجدار می تواند روی کاربرد و کارایی ورق آجدار تاثیرگذار باشد.


لازم به ذکر است که حک کردن الگوهای هندسی یا همان آج زنی روی ورق های آلومینیومی به روش فورجینگ انجام می شود که همانند مهر زنی روی ورق می باشد و در مورد ورق های فولادی و آهنی فرآیند نورد گرم طی می شود. به طور کلی روش های مختلفی برای تولید ورق آجدار به کار گرفته می شوند که روش نورد متداول ترین آن ها می باشد چرا که این فرآیند به نسبت بسیار ساده تر است و تنها کافی ست غلتک های مخصوص فرآیند آج زنی را روی ورق های نورد شده صورت دهند. این فرآیند همچنین اقتصادی تر نیز می باشد و بسیار به صرفه است.


نکته ی مهمی که هنگام نورد در تولید ورق آجدار باید لحاظ شود گرم کردن فلز مورد نظر بالاتر از دمای تبلور می باشد. چرا که در این صورت خواص مکانیکی فلز دستخوش تغییرات نخواهد شد و استحکام خود را حفظ می کند.


کاربردهای ورق آجدار در صنعت و ساختمان‌سازی

یکی از کاربردهای مهم و اساسی ورق آجدار، استفاده از این ورق در سقف های شیروانی می باشد که به حوزه ساختمان سازی باز می گردد. برای ساخت انواع و اقسام ماشین آلات و دستگاه های صنعتی و کشاورزی نیز از ورق آجدار استفاده می شود. البته این کاربرد به ماشین آلات صنعتی محدود نمی شود و به عرصه ی ساخت کشتی و سازه های دریایی و هوایی نیز مربوط می شود. در بندرگاه ها نیز برای ساخت انبار کانتینر از ورق آجدار استفاده می شود چرا که این ورق ها مقامت بالایی نسبت به خوردگی و زنگ زدن دارند.


از ورق آجدار در خط تولید مواد غذایی نیز استفاده می شود. این ورق ها کاربرد گسترده ای در صنعت دارند و تفکیک و دانه بندی در خطوط تولید مواد غذایی یکی از کاربردهای این ورق ها در صنعت است. بد نیست بدانید که بسیاری از دستگاه های صنعتی در کارخانجات و صنعت های مختلف نیز از ورق آجدار تولید می شوند.


کاربرد دیگر ورق آجدار در حوزه دکوراسیون و صنایع تزئینی می باشد و این کاربرد به دلیل شکل پذیری بالای ورق آجدار است. از ورق آجدار همانطور که در بالا نیز گفته شد در حوزه های نظامی برای ایجاد دیواره های دفاعی استفاده می شود. از جمله کاربردهای نظامی ورق آجدار می توان به ایجاد دیواره های امنیتی در زندان ها و پادگان ها اشاره کرد.


مورد استفاده ورق آجدار

ورق آجدار یکی از موارد مورد استفاده در صنعت خودرو سازی می باشد. از این ورق ها در ساخت و کف سازی یدک کش، کامیون، وانت بار، آمبولانس، اتوبوس و ماشین های سنگین استفاده می شود و دلیل عمده این استفاده مقاومت و دوام بالا در کنار ایجاد اصطکاک کافی برای جلوگیری از لغزش می باشد.


اگر دقت کرده باشید در حوزه ساختمان سازی نیز ورق آجدار کاربردهای زیادی دارد و بسیاری از سازندگان از این متریال برای ساخت درب منازل و پارکینگ ها استفاده می کنند. دلیل این استفاده نیز مانند موارد قبلی ریشه در استحکام و مقاومت بالای این متریال دارد. در حین ساخت پروژه های عمرانی و راه سازی از ورق آجدار برای تجهیز کارگاه و ایجاد ایمنی استفاده می شود چرا که این متریال با استحکام بالای خود می تواند میزان حوادث و خطرات ناشی از اجرای پروژه های عمرانی را کاهش دهد. لازم به ذکر است صنایع تولید لوازم خانگی نیز از جمله مواردی ست که ورق آجدار در آن بسیار کاربرد دارد.


معروف ترین تولیدکنندگان ورق آجدار

قیمت ورق آجدار بر اساس تولید کنندگان آن نیز متفاوت است. ورق آجدار از آن دست محصولاتی ست که نمونه های وارداتی آن در بازار پیدا می شود. بزرگترین وارد کنندگان ورق آجدار در کشورهای چین و روسیه مستقر هستند با این حال نمی توان تولیدات داخلی را دست کم گرفت، کما اینکه کارخانجات داخلی تولید ورق آجدار بسیار قوی تر از تولیدکنندگان خارجی در این حوزه عمل می کنند. در واقع معروف ترین تولیدکنندگان ورق آجدار در سطح کشور تولیداتی درجه یک و حرفه ای را عرضه می کنند و به کشورهای دیگر صادر می نمایند.


ورق آجدار فولاد مبارکه

از جمله معروف ترین این تولیدکنندگان می توان به فولاد مبارکه اصفهان اشاره کرد که یکی از بزرگترین و حرفه ای ترین تولیدکنندگان ورق آجدار در ایران و سطح خاورمیانه می باشد. این کارخانه در سال ۱۳۹۵ اولین ورق آجدار را در نوع فابریک به تولید رساند. ورق آجدار فولاد مبارکه در ضخامت های ۲ تا ۶ میلیمتر به تولید می رسد و عرض این ورق ها ۱ و ۱.۵ متر می باشد.


ورق آجدار فولاد سبا

واحد تولیدی فولاد سبا نیز یکی از واحدهایی ست که در ایران اقدام به تولید ورق آجدار نموده. این واحد تولیدی تحت نظارت فولاد مبارکه فعالیت می کند و ورق های آجداری که به تولید می رساند از لحاظ ساختار فیزیکی و کیفی شباهت زیادی به ورق آجدار فولاد مبارکه دارد. با این حال تفاوت هایی بین ورق آجدار فولاد مبارکه و ورق آجدار سبا وجود دارد و آن هم این است که ورق آجدار سبا دارای لبه هایی به شکل ریخته یا رده رده است که آن را از ورق آجدار فولاد مبارکه متمایز ساخته.


ورق آجدار فولاد کاویا

کارخانه فولاد کاویان از دیگر تولیدکنندگان ورق آجدار در ایران است که ورق های آجدار را تا ضخامت ۴ میلیمتر به تولید می رساند و به طور انبوه در بازار عرضه می نماید. این کارخانه علاوه بر تولید ورق آجدار و عرضه آن در سطح کشور اقدام به گسترش پهنه فعالیت های خود و صادرات ورق آجدار نیز نموده و این نشان از کیفیت بالای محصولات این تولیدی دارد. محصولات این کاخانه همواره موجب جلب رضایت مشتریان شده و برای مصارف گوناگون از جمله شهرسازی، پروژه های عمرانی، راهسازی، مصارف صنعتی و کفپوش کامیون و اتوبوس و وانت بارها استفاده می شود.


ورق آجدار گیلان

ورق آجدار گیلان نیز از محصولات بسیار معتبر و با کیفیتی می باشد که تولید داخل است و در ضخامت های مختلف قابل خریداری است و قیمت روز ورق آجدار گیلان هم متفاوت است.

نمونه های وارداتی ورق آجدار در ایران نیز یافت می شوند که اغلب تولید کشورهای آسیایی از جمله چین، قزاقستان، تایوان، کره و روسیه هستند. کیفیت و قیمت این ورق های آجدار با هم متفاوت می باشد بنابراین بهتر است که پیش از خرید در مورد قیمتگذاری ها و کیفیت ورق آجدار مشاوره های لازم را دریافت کنید.

فابریک گیلان
نام محصول
ضخامت
نوع آلیاژ
ابعاد
انبار
مبداء
بروز رسانی 1400/11/12
10
ST37
رول عرض 1000
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
10
ST37
رول عرض 1250
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
10
ST37
رول عرض 1500
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
2
ST37
رول عرض 1000
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
2
ST37
رول عرض 1250
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
2.5
ST37
رول عرض 1000
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
2.5
ST37
رول عرض 1250
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
3
ST37
رول عرض 1000
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
3
ST37
رول عرض 1250
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
3
ST37
رول عرض 1500
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
4
ST37
رول عرض 1000
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
4
ST37
رول عرض 1250
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
4
ST37
رول عرض 1500
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
5
ST37
رول عرض 1000
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
5
ST37
رول عرض 1250
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
5
ST37
رول عرض 1500
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
6
ST37
رول عرض 1000
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
6
ST37
رول عرض 1250
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
6
ST37
رول عرض 1500
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
8
ST37
رول عرض 1000
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
8
ST37
رول عرض 1250
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
8
ST37
رول عرض 1500
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
پرسی مبارکه
نام محصول
ضخامت
نوع آلیاژ
ابعاد
انبار
مبداء
بروز رسانی 1400/11/12
10
ST37
رول عرض 1000
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
10
ST37
رول عرض 1250
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
10
ST37
رول عرض 1500
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
2
ST37
رول عرض 1000
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
2
ST37
رول عرض 1250
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
2.5
ST37
رول عرض 1000
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
2.5
ST37
رول عرض 1250
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
3
ST37
رول عرض 1000
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
3
ST37
رول عرض 1250
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
3
ST37
رول عرض 1500
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
4
ST37
رول عرض 1000
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
4
ST37
رول عرض 1250
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
4
ST37
رول عرض 1500
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
5
ST37
رول عرض 1000
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
5
ST37
رول عرض 1250
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
5
ST37
رول عرض 1500
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
6
ST37
رول عرض 1000
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
6
ST37
رول عرض 1500
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
8
ST37
رول عرض 1000
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
8
ST37
رول عرض 1250
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
8
ST37
رول عرض 1500
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
فابریک مبارکه
نام محصول
ضخامت
نوع آلیاژ
ابعاد
انبار
مبداء
بروز رسانی 1400/11/12
10
ST37
رول عرض 1250
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
10
ST37
رول عرض 1500
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
2
ST37
رول عرض 1000
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
2
ST37
رول عرض 1250
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
2.5
ST37
رول عرض 1000
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
2.5
ST37
رول عرض 1250
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
3
ST37
رول عرض 1000
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
4
ST37
رول عرض 1000
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
4
ST37
رول عرض 1250
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
4
ST37
رول عرض 1500
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
5
ST37
رول عرض 1000
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
5
ST37
رول عرض 1250
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
5
ST37
رول عرض 1500
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
6
ST37
رول عرض 1000
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
6
ST37
رول عرض 1250
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
6
ST37
رول عرض 1500
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
8
ST37
رول عرض 1000
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
8
ST37
رول عرض 1250
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
8
ST37
رول عرض 1500
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
3
ST37
رول عرض 1250
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron
بروز رسانی 1400/11/12
3
ST37
رول عرض 1500
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
0 تومان
بروز رسانی 1400/11/12
iron iron iron