جستجو
نوع محصول
تیرآهن
ناودانی
پروفیل
میلگرد
ورق
نبشی
برند کارخانه
سایز

ناودانی اروپایی چیست؟

در ساختمان سازی از مقاطع فولادی مهمی استفاده می شود که هر کدام از آن ها دارای کاربردها و ویژگی های مختلفی هستند. یکی از این محصولات پر کاربرد، ناودانی ها می باشند.

ناودانی ها از لحاظ کاربرد به دو صورت U و C تعریف می شوند. ناودانی ها در ایران بر اساس کاربرد به دو استاندارد UPN و UPE تقسیم بندی می شوند. این دو استاندارد در بال های به کار رفته شده در آن ها با هم متفاوت هستند. به همین دلیل قیمت ناودانی اروپایی با سایر ناودانی ها متفاوت می باشد.

ناودانی با استاندارد UPE دارای بال های موازی است و به ناودانی C اختصاص دارد اما ناودانی با استاندارد UPN دارای بال های مخروطی شکل است و به ناودانی U اختصاص پیدا می کند.

ناودانی UNP، به ناودانی اروپایی معروف است. این نوع ناودانی در مقایسه با ناودانی های دیگر، وزن سنگین تری دارد و به همین دلیل ازآن بیشتر در پروژه های صنعتی و بزرگ استفاده می کنند زیرا در این کارها، نیاز به ضخامت بیشتری در ناودانی ها است.


برای اطلاع از قیمت ناودانی با شماره های وب سایت تماس بگیرید.


به طور کلی اگر بخواهیم به تاریخچه ناودانی بپردازیم، استفاده از محصولات فولادی و پروفیل های مختلف از جمله ناودانی ها در ساختمان سازی از اوایل قرن بیستم آغاز گردید. ناودانی در حین جنگ جهانی دوم، عملا یکی از مصالح ساختمان سازی محسوب می شد. بعد از اتمام جنگ جهانی دوم، تعداد کارخانه های تولید کننده فولاد در جهان نسبت به قبل از آن، سه برابر افزایش پیدا کردند و به همین خاطر تولید فولاد و ناودانی های آهنی نسبت به گذشته سرعت بیشتری پیدا کرد اما به خاطر شرایط بعد از جنگ و روش های نوین تولید فولاد، قیمت آهن آلات نسبت به گذشته کاهش پیدا کرد و همین هم مد نظر بسیاری از طراحان در آن زمان، قرار گرفت. بعد از آن، اسکلت و سازه های فلزی ساخته شده از انواع مقاطع فولادی از جمله ناودانی، پیشرفت بیشتری کردند. سپس با رشد کاربرد سازه های فلزی در ساختمان ها، تقاضا برای محصولات فولادی افزایش پیدا کرد و به همین خاطر تولید کنندگان بیشتر از گذشته به تولید انواع مقاطع فولادی و خصوصا ناودانی ها پرداختند.

برای اطلاع از قیمت تیرآهن با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.


پروفیل‌های UNP یا UPN که به طور کلی به آن ‌ها U-sections گفته می شود و در صنعت با نام ناودانی نیز شناخته می‌ شوند، مقاطعی هستند که از دو محور عمود بر یک قسمت افقی ساخته شده ‌اند و به همین خاطر، شکل ظاهری آن ‌ها به حرف U انگلیسی شباهت دارد. این مقاطع تحت استانداردهای خاص و از مواد گوناگونی ساخته می ‌شوند. قیمت این پروفیل های تولید شده با توجه به جنس ماده اولیه، وزن، ابعاد و روش به کار رفته در آن ها، متغیر است.

گفتیم که مشخصه بارز ناودانی های اروپایی وزن بیشتر آن ها نسبت به سایر ناودانی های دیگر است. علت سنگین بودن وزن این نوع از ناودانی ها، بالا بودن میزان ضخامت آن ها است. می توان گفت که سایز ناودانی های اروپایی از ۴۰ شروع می شود و تا ۴۰۰ ادامه دارد.

ناودانی اروپایی به واسطه همین کیفیت بالایی که دارد، دارای قیمت بالاتری نیز در مقایسه با ناودانی های دیگر است و قیمت روز ناودانی اروپایی کمی متفاوت تر است. البته ممکن است این تصور نیز ایجاد شود که ناودانی اروپایی با توجه به نام خود در کشورهای اروپایی تولید می شود؛ اما در واقع اینگونه نیست و فقط از استاندارد های اروپایی در ساخت آن ها استفاده شده است. ناودانی های اروپایی که در حال حاضر در بازار ایران موجود هستند در کشورهایی نظیر ترکیه، چین و همچنین روسیه تولید می شوند. در این بین می توان گفت ناودانی های ساخت کشور ترکیه از محبوبیت بالاتری در میان خریداران برخوردار هستند.

ناودانی ها معمولا به دو صورت نورد سرد (شکل دادن ورق های فولادی از طریق خم و پرس کردن) و نورد گرم (از نورد گرم شمش فولادی) تولید می شوند.

شکل ظاهری ناودانی ها باعث شده تا علاوه بر استفاده از آن ها در پروژه های عمرانی، در ترمیم بنا های معماری، تجهیزات ساخت و ساز، در مصارف صنعتی مانند پایه ماشین آلات، چارچوب ها، تشکیلات دریایی، اسکلت کامیون ها و ... نیز از آن ها استفاده شود زیرا ناودانی ها می توانند کاربردهای متنوعی داشته باشند.

برای اطلاع از قیمت ورق آجدار با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.


انواع ناودانی اروپایی:

قیمت روز ناودانی اروپایی با توجه به انواع آن متفاوت است. فرایند تولید ناودانی، شباهت های زیادی با فرایند تولید نبشی دارد. هر دوی نبشی و ناودانی در کارخانه و با کمک دستگاه های مختلفی تولید می شوند. در تولید هر دوی این محصولات، ورق را از قسمت عرضی خم می کنند و سپس آن را پرس می نمایند تا به شکل نهایی خود در بیاید. وجه تمایز نبشی ها و ناودانی ها در روش های تولید شکل نهایی آن ها است زیرا در نهایت ناودانی به شکل U یا C و نبشی به صورت V یا L تولید می شود.

در فرآیند تولید ناودانی ها، بسته به میزان انحنا و خم ورق، شکل نهایی ناودانی می تواند متفاوت شود و در نهایت در اندازه و ابعاد آن تاثیرگذار خواهد بود.

در کل تولید ناودانی ها به روش های مختلفی انجام می شود که از جمله آن ها می توان به روش های پرسی، فابریک و نورد گرم و سرد، اشاره کرد. در زیر به تشریح هر کدام از این روش ها می پردازیم.

برای اطلاع از قیمت میلگرد با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.


·       ناودانی پرسی: تولید ناودانی پرسی یا ناودانی سرد مانند تولید پروفیل درب و پنجره و همچنین پروفیل زد به صورت شکل دهی نورد سرد است، که این کار نیز از طریق دستگاه رول فرمینگ انجام می گیرد. در فرایند تولید ناودانی به روش پرسی از ورق فولادی به ‌عنوان ماده اولیه استفاده می ‌شود. در این روش ورق فولادی ابتدا توسط دستگاه رول باز کن، باز می شود و بعد در پهنای مورد نظر آن را برش می دهند، بعد از آن این ورق در ابتدای خط تولید قرار می گیرد و در نهایت با عبور از میان قالب های پرس، شکل ناودانی را به خود می گیرد. در تولید ناودانی با روش پرسی سرانجام ناودانی در شاخه های ۱۲ متری برش داده می شود و بعد از آن، لیبل بندی و بسته بندی می شود و بعد به انبار توزیع کالا فرستاده می شود.


·       ناودانی فابریک: تولید ناودانی به روش فابریک یا ناودانی نورد گرم مانند نحوه تولید میلگرد ساده و میلگرد آجدار اتفاق می افتد. در این روش ابتدا شمش‌ های فولادی به وسیله کوره ‌های مخصوص، ذوب بعد اسلب گداخته می شود و به سمت دستگاه قالب حرکت می کند و بعد از آن بر اساس سایز ناودانی مورد نیاز، به آن شکل داده می شود. در مرحله آخر این ناودانی بر روی بستر دستگاه خنک کننده قرار می گیرد و بعد از آن بسته بندی و سپس لیبل بندی شده و به انبار توزیع فرستاده می شود. یک نکته که باید بیان کنیم این است که اصطلاح فابریک در اصل فنی آن به آنچه در کارخانه سازنده اصلی ساخته ‌شده، گفته می شود و ناودانی فابریک در اصل از دو روش نورد سرد و نورد گرم تولید می‌شود. قیمت ناودانی اروپایی فابریک نیز با سایر انواع متفاوت است.


·       تولید ناودانی به روش نورد گرم: در فرایند تولید کردن ناودانی به روش نورد گرم، ابتدا شمش فلز در کوره تحت حرارت قرار می‌ گیرد تا به دمای مد نظر برسد و بعد از آن با عبور از غلتک ‌های افقی و عمودی به ‌تدریج باعث می شود که شمش فلزی، فرم مورد نظر را به خود بگیرد. روش نورد گرم به روشی گفته می شود که در آن، ورق های فولادی تحت حرارتی بالاتر از ۹۲۶ درجه سلسیوس قرار می گیرند که می توان گفت این دما از دمای تبلور مجدد نیز بیشتر است. در نهایت در این روش، ناودانی در اندازه مورد نظر برش زده می شود. کیفیت ناودانی های تولید شده در روش نورد گرم، پایین تر است، دلیل این کیفیت پایین تر هم این است که در این روش، فرصت و زمان کافی برای فرآیند تولید وجود نخواهد داشت.


·       تولید ناودانی به روش نورد سرد: از روش نورد سرد، برای شکل دادن ورق ها و تبدیل کردن آن ها به پروفیل و سایر محصولات استفاده می شود. در روش نورد سرد، مقاطع مورد نظر را از ورق ‌های نازکی درست می کنند که امکان تولید آن ‌ها از طریق فرایند نورد گرم وجود نداشته باشد. در فرایند نورد سرد، شرایط از فرایند نورد گرم متفاوت تر است و به دلیل نحوه انجام کار، کیفیت ناودانی تولید شده به وسیله فرایند نورد سرد، بیشتر از ناودانی نورد گرم است. در فرایند نورد سرد، عملیات های بیشتری انجام می شود و فولاد هایی که تحت نورد گرم بوده اند را سرد می کنند و زمان بیشتری به فولاد می دهند تا بتوانند تلرانس ابعاد و سطوح فولاد را با کیفیت بهتری تولید نمایند.

برای اطلاع از قیمت نبشی با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.


در زیر به جدول وزنی ناودانی اروپایی می پردازیم:


استانداردهای ناودانی اروپایی:

پروفیل های ناودانی UNP در بازار به نام ناودانی اروپایی شناخته می شوند. در اصطلاح به این ناودانی های اروپایی، ناودانی سنگین نیز می گویند. مشخصه بارز ناودانی های اروپایی، وزن بیشتر آن ها نسبت به ناودانی های دیگر است. قیمت روز ناودانی اروپایی هم بر اساس شاخصه های متفاوت با سایر ناودانی ها متفاوت است.

برای اطلاع از قیمت پروفیل با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.


استاندارد UPE نوع C ناودانی ها بوده که دارای بال های موازی هستند، در صورتی که استاندارد UPN ، نوع U ناودانی ها است که شکل ظاهری آن ها دارای بال های مخروطی شکل است.

از ناودانی های اروپایی به صورت جفت در ساخت خرپا ها، ستون ها و به صورت تک در ساخت تیرها و باد بندها مورد استفاده قرار می گیرد.

مقاطع UNP طبق استاندارد اروپایی DIN-۱۰۲۶ و از سایز ۳۰ تا ۴۰۰ تولید و عرضه می شوند که به شرح زیر می باشند:

UNP۳۰, UNP۳۰*۱۵, UNP۴۰, UNP۴۰*۲۰, UNP۵۰, UNP۵۰*۲۵, UNP۶۰, UNP۶۵, UNP۸۰, UNP۱۰۰, UNP۱۲۰, UNP۱۴۰, UNP۱۶۰, UNP۱۸۰, UNP۲۰۰, UNP۲۲۰, UNP۲۴۰, UNP۲۶۰, UNP۲۸۰, UNP۳۰۰, UNP۳۲۰, UNP۳۵۰, UNP۳۸۰, UNP۴۰۰

می توان در جدول اشتال ناودانی، اندازه های استاندارد مقاطع U شکل با بال های داخلی شیب دار و بال های شیب دار به موازات همدیگر را مشاهده کرد. این مقادیر برای مقاطع با بال های داخلی شیب دار، در سایز های ۱۵*۳۰ تا ۴۰۰ میلی متر و مقاطع با بال های شیب دار به موازات یکدیگر در سایز های ۸۰ تا ۳۰۰ میلی متر و گرید ۸۰ تا ۴۰۰ میلی متر موجود هستند.

مقدار طول استاندارد برای ناودانی ها با بال های شیب دار با ارتفاع کمتر از ۳۰۰ میلی متر بین ۸ تا ۱۶ متر است. این مقدار برای ارتفاع بیش از ۳۰۰ میلی متر به ۸ تا ۱۸ متر تغییر پیدا می کند.

در زیر به تفاوت های ناودانی های سبک و سنگین (اروپایی) می پردازیم:

برای اطلاع از قیمت ورق گالوانیزه با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.


·       ناودانی سبک: ناودانی سبک همانطور که از اسم آن پیداست در جدول اشتال نسبت به ناودانی سنگین، از وزن کمتری برخوردار است. به نحوی دیگر می توان گفت وزن ناودانی سبک از وزن استاندارد جدول اشتال کمتر است. ناودانی هایی که در ایران تولید می شوند، اغلب از نوع سبک هستند. ایران و همچنین روسیه از جمله کشورهایی هستند که جزء کشوهای تولید کننده ناودانی سبک به شمار می روند. ناودانی سبک از لحاظ استاندارد تولید در مقایسه با استاندارد تولید ناودانی سنگین متفاوت است و قیمت آن هم نسبت به ناودانی سنگین، ارزان تر است. از ناودانی های سبک در صنایع دریایی، ساخت چهارچوب، اسکلت ماشین آلات سنگین، ساخت پایه ماشین آلات و ترمیم بناهای معماری استفاده می شود.


·       ناودانی سنگین (اروپایی): ناودانی سنگین یا اروپایی از نظر وزنی کاملا با جدول اشتال، مطابقت دارد. به نحوی دیگر می توان گفت ابعاد و وزن این نوع از ناودانی کاملا با استاندارد جدول مهندسی برابر است. ناودانی سنگین یا اروپایی هم در ایران و هم در برخی از کارخانه های کشورهای خارجی تولید و روانه بازار می شوند. ناودانی سبک و سنگین از لحاظ کاربرد هم دارای تفاوت های زیادی با هم هستند. از این ناودانی ها در ساخت بادبندها، ستون ها و خرپاها استفاده می شود.


اگر بخواهیم تفاوت ناودانی های سبک و سنگین را در چند نکته بیان کنیم، این نکات شامل موارد زیر هستند:

·       ناودانی سبک به دلیل وزن کمتری که نسبت به ناودانی سنگین دارد، دارای قیمت کمتری هم نسبت به این ناودانی است.

·       استانداردهای ساخت ناودانی سبک و سنگین با هم متفاوت است. برای ساخت ناودانی سبک از استاندارد روسی GOST ۸۲۴۰ و برای ساخت ناودانی سنگین از استاندارد اروپایی DIN EN ۱۰۲۶-۱ استفاده می شود.

·       نحوه تولید ناودانی سنگین بیشتر به شیوه نورد گرم است.

·       کاربرد ناودانی های سبک و سنگین با هم متفاوت است.

·       ابعاد و وزن ناودانی های سبک و سنگین با هم متفاوت است.


کاربردهای ناودانی اروپایی:

علاوه بر وزن، کاربردهای ناودانی نیز بر قیمت ناودانی اروپایی تاثیر گذار بوده است. ناودانی های اروپایی، ناودانی های باکیفیتی هستند که در بسیاری از موقعیت ها از آن ها استفاده می شود. از ناودانی اروپایی بیشتر در جاهایی استفاده می شود که نیاز به ناودانی با ضخامت بیشتری است. از ناودانی اروپایی یا UNP معمولا در پروژه های صنعتی و ساختمانی بزرگ به صورت های مختلفی استفاده می شود.

برخی از کاربردهای ناودانی های اروپایی (UNP) شامل موارد زیر است:

·       استفاده از ناودانی اروپایی به صورت تکی و یا جفت در باد بندها

·       استفاده از ناودانی اروپایی به شکل تکی و دوبل در تیر ها

·       استفاده از ناودانی اروپایی به شکل جفت و به صورت قوطی در ستون ها

·       استفاده از ناودانی اروپایی به شکل جفت در ساخت خرپا

·       استفاده از ناودانی اروپایی در ترمیم دیوار تخریب شده یک بنا به عنوان مهار بند

·       استفاده از ناودانی اروپایی در ساخت قاب های فلزی برای تجهیزات صنعتی

·       استفاده از ناودانی اروپایی به عنوان پایه برای تجهیزات ترافیکی و گارد ریل

·       استفاده از ناودانی اروپایی برای ساخت ساپورت لوله در سیستم های پایپینگ و پایپ لاین

·       استفاده از ناودانی اروپایی در ساخت چهارچوب های در و پنجره آهنی ساده

·       استفاده از ناودانی های اروپایی در ساخت اسکلت های فلزی به کار رفته در کامیون ها و ماشین آلات سنگین

مزیت های ناودانی اروپایی:

ناودانی های اروپایی دارای مزیت های مختلفی هستند.

از جمله مزیت های ناودانی اروپایی می توان به موارد زیر است:

·       ناودانی اروپایی دارای مقاومت زیادی در برابر تنش های عظیم و بزرگ است (قانون هوک و خاصیت ارتجاعی فولاد).

·       ناودانی اروپایی سرعت نصب و اتصالات متنوعی در ساختمان ها دارد.

·       ناودانی اروپایی مقاومت بسیار بالایی در دهانه ها و خرپاها دارد.

·       ناودانی های اروپایی دارای اتصالات متنوع و کاربردی در ساخت و ساز هستند.

·       ناودانی اروپایی در عین حال که مقاومت بالایی دارد، فضای کمتری را نیز اشغال می کند.

·       ناودانی اروپایی قابلیت تحمل در برابر ضربه را دارد.

·       پرتی و دور ریز ناودانی های اروپایی کمتر است.

برای اطلاع از قیمت ورق سیاه با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.


قیمت ناودانی اروپایی:

قیمت روز ناودانی اروپایی UNP که در اصطلاح بازار به آن ها، ناودانی سنگین نیز گفته می شود به نسبت قیمت ناودانی های دیگر و ناودانی های ایرانی بالاتر است. ناودانی های اروپایی دارای کیفیت بالاتری از ناودانی های دیگر هستند، همچنین این ناودانی ها اغلب وارداتی نیز هستند، بنابراین بالاتر بودن قیمت این ناودانی ها منطقی به نظر می رسد.

ناودانی های اروپایی موجود در بازار ایران عمدتا تولید کارخانه های کشورهای خارجی مانند ترکیه، روسیه و حتی چین و مطابق با استاندارد مد نظر اروپا هستند. با این وجود بیشتر خریداران، ناودانی های اروپایی ساخت کشور ترکیه را ترجیح می دهند. همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، معمولا از ناودانی های اروپایی در پروژه های صنعتی و ساختمانی بزرگ به صورت های مختلفی استفاده می شود، از جمله این کاربردهای می توان به استفاده از ناودانی های اروپایی در باد بند ها به صورت تکی یا جفت، در تیر ها و ستون ها به صورت جفت و همچنین در خرپا سازی به صورت جفت، اشاره کرد.

قیمت ناودانی اروپایی از عواملی مانند قیمت تمام شده آن در کشور مبدا که خود بسته به عواملی مانند (قیمت سنگ آهن به عنوان مواد تشکیل دهنده، قیمت نفت به عنوان انرژی تامین کننده چرخه تولید، هزینه های حمل و نقل و تورم جهانی است) و میزان برابری ارز تبادلی و میزان تقاضا در بازار تاثیر پذیر است.

نبشی و ناودانی های اروپایی چه در اروپا تولید شده باشند و چه در کشورهای دیگر اگر از کشورهای خارجی وارد کشورمان شوند، جزء محصولات فلزی وارداتی محسوب می شوند که همین موضوع قیمت آن ها را تحت تاثیر زیادی قرار می دهد. نوسانات ارزی و دلار از مهمترین عوامل در افزایش یا کاهش قیمت نبشی ها و ناودانی های اروپایی هستند و در صورتی که نرخ ارز افزایش پیدا کند، در مدت کوتاهی قیمت نبشی و ناودانی اروپایی نیز افزایش پیدا می کند.

هزینه حمل و نقل نیز مانند نوسانات ارزی تاثیر مستقیمی بر روی قیمت ناودانی های اروپایی دارد. شرکت های وارد کننده باید هزینه زیادی را بابت واردات این ناودانی ها به کشور پرداخت کنند که این کار نیز موجب افزایش قیمت آن ها برای عرضه به بازار مصرف خواهد شد.

خرید ناودانی اروپایی:

یکی از مکان های معتبری که برای خرید ناودانی های اروپایی می توانید به طور صددرصد به آن ها اعتماد کنید، ایرون سنتر (آهن مرکزی) است. آیرون سنتر در طول بیش از دو دهه خدمت رسانی به مشتریان، همیشه سعی خود را بر آن داشته است که بتواند به بهترین نحو ممکن خدمات خود را به مشتریان ارائه دهد و قیمت روز ناودانی اروپایی را به اطلاع شما برساند. خرید ناودانی اروپایی از ایرون سنتر به معنی خرید اینگونه از ناودانی ها به بهترین قیمت و بالاترین کیفیت است. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با قسمت فروش ناودانی اروپایی این مجموعه در ارتباط باشید.

ایرون سنتر به عنوان بهترین مرکز خرید و فروش آهن آلات در ایران شناخته می شود و این امر حاصل لطفی است که تمام مشتریان در طول سال های متمادی به این مجموعه داشته اند.

هدف اصلی مجموعه ایرون سنتر کنار زدن سطوح فروش و نزدیک کردن مصرف کننده نهایی به محصول مورد نیاز است. این امر سبب ایجاد قیمت واقعی کالا برای مصرف کننده ها خواهد شد.

قیمت روز ناودانی های اروپایی در سایت ایرون سنتر قابل مشاهده و بررسی است و قبل از خرید می توانید لیست قیمت ناودانی های اروپایی را به صورت یکجا از وب سایت ایرون سنتر تهیه کنید.

برای خرید ناودانی های اروپایی با قیمت های مناسب ابتدا بهتر است قیمت ها را از ایرون استعلام بگیرید و سپس سفارش خود را ثبت نمایید.

ایرون سنتر غیر از عرضه و فروش ناودانی های اروپایی در زمینه فروش انواع میلگرد، تیرآهن، ورق سیاه، نبشی، ناودانی، پروفیل، ورق های آلیاژی و صنعتی، انواع ورق های روغنی، گالوانیزه، انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی و سایر محصولات وارداتی نیز فعالیت دارد.

ایرون سنتر بسترهای مختلف شبکه های اجتماعی را برای راحتی کاربران و مشتریان جهت ارتباط با کارشناسان تهیه کرده است.

همچنین در ایرون سنتر می توان ارتباط مستمر با کارشناسان بورس و اقتصادی جهت ارتقا سطح کیفی و ارائه این اطلاعات به مشتریان برای خرید هر چه بهتر را دنبال کرد.


مراحل فروش ناودانی اروپایی

ناودانی اروپایی به دلیل کاربردهای صنعتی گسترده، از نرخ فروش بالایی برخوردار می باشد. این ناودانی را با نام ناودانی سنگین هم می شناسند و دلیل آن کاربردهای حرفه ای و خاص این نوع از ناودانی می باشد که در حوزه های مختلف صنعت از ساخت سازه ها و تشکیلات دریایی تا ساخت کامیون و تریلر کاربرد دارد. آهن مرکزی به عنوان یکی از فروشندگان معتبر، با سابقه ی درخشان ۲۵ ساله در حوزه فروش انواع آهن آلات و تولیدات آهنی، فروش ناودانی اروپایی را نیز به دلیل کاربرد مهم و بالای این متریال در لیست خدمات خود گنجانده است.


شما می توانید برای اطلاع از قیمت ناودانی اروپایی و خرید ناودانی اروپایی سری به لیست فروش این محصول در آهن مرکزی بزنید و محصول مورد نظرتان را جستجو کنید. برای راحتی هر چه بیشتر شما عزیزان لیست های طبقه بندی شده بر اساس کارخانه سازنده در سایت آهن مرکزی تدارک دیده شده است تا امکان بررسی و جستجوی محصول مورد نظرتان را بر اساس کارخانه تولید کننده داشته باشید. شما می توانید ناودانی اروپایی مورد نظرتان را به راحتی بر اساس فیلترهای موجود در سایز و ابعاد دلخواه پیدا کنید.


فروش ناودانی اروپایی در آهن مرکزی همراه با ارائه ضمانت اصالت محصول و شیوه های حمل و نقل اصولی و استاندارد صورت می پذیرد بنابراین می توانید از بابت تحویل صحیح و بی نقص ناودانی اروپایی در محل پروژه و در موعد مقرر بدون معطلی خیالی آسوده داشته باشید.


شما می توانید پیش از خرید ناودانی اروپایی با کارشناسان مجموعه آهن مرکزی تماس حاصل نمایید و در مورد نیازهای پروژه خود به گفتگو بپردازید تا مشاوره های لازم را در این راستا دریافت کنید. ناودانی اروپایی دارای سایز، ابعاد و ارتفاع متنوعی می باشد و ممکن است برندهای سازنده این محصول در ویژگی های کیفی آن نکاتی را لحاظ کرده باشند که کاربرد آن را برای موارد خاص مناسب ساخته باشد. بنابراین دریافت مشاوره پیش از خرید ناودانی اروپایی یکی از مهمترین مراحل فروش ناودانی اروپایی در آهن مرکزی می باشد که دریافت آن کاملا رایگان است و شما را در راستای خریدی امن و معتبر هدایت خواهد کرد.


تمام سعی و تلاش مجموعه آهن مرکزی بر این بوده تا با کنار زدن واسطه های فروش غیر قانونی و غیر منصف، قیمتی ایده ال و اقتصادی را در شرایط اقتصادی فعلی جامعه به مشتریان عزیز خود ارائه دهد تا همگی در کنار هم سهمی پر رنگ و جاودان در گردش چرخه های اقتصادی کشور عزیزمان داشته باشیم.


جداول فروش ناودانی اروپایی در آهن مرکزی بر اساس کارخانه های سازنده تفکیک شده است. در واقع شما می توانید محصولات کارخانه فولاد البرز غرب، محصولات فولاد البرز ایرانیان، محصولات فولاد ناب تبریز و سایر کارخانه های سازنده ناودانی اروپایی را در جداول تفکیک شده بر اساس سایز و ابعاد مشاهده کنید. با این حال برای دریافت قیمت و موجودی بایستی با کارشناسان مجموعه تماس حاصل نمایید.


اطلاعات دقیقی در مورد هر کدام از انواع ناودانی اروپایی در بخش های مجزا آورده شده که می توانید بر حسب نیاز اطلاعات را بررسی کنید. قیمت روز ناودانی اروپایی روز به روز در حال تغییر می باشد و استعلام قیمت ناودانی اروپایی در مجموعه آهن مرکزی یکی از مهمترین خدمات فروش این محصول می باشد که به شما عزیزان عرضه می شود. قیمت کارخانه، قیمت تهران، سایز ناودانی، طول شاخه، وزن شاخه و کارخانه سازنده از جمله مهمترین اطلاعاتی ست که در روند فروش ناودانی اروپایی باید به آن ها دقت نمود. تمامی این فاکتورها در طی مراحل فروش ناودانی اروپایی باید توسط خریدار و فروشنده مورد توجه قرار گیرد تا بهترین انتخاب ممکن مطابق با نیازهای پروژه انجام شود.


پرکاربرد ترین ناودانی‌‌های اروپایی موجود در بازار کدامند ؟


ناودانی اروپایی بر اساس ضخامت بال به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شود که هر کدام از آن ها دارای وزن متفاوتی هستند و به همان تناسب قیمت ناودانی اروپایی نیز متفاوت بوده و کاربرد خاص خود را نیز دارا می باشند. ناودانی اروپایی از سایز ۵ میلیمتر تا ۴۰ میلیمتر دسته بندی می شود. به طور کلی می توان پر کاربرد ترین ناودانی های اروپایی موجود در بازار را آن دسته از ناودانی های اروپایی دانست که دارای سایز متوسط هستند.


به عنوان مثال ناودانی اروپایی UPN۱۰، ناودانی اروپایی UPN۱۲، ناودانی اروپایی UPN۱۶، ناودانی اروپایی UPN۱۸ و ناودانی اروپایی UPN۲۰ جزو پر فروش ترین و پر کاربردترین ناودانی های اروپایی هستند که توسط کارخانه های داخلی نیز به تولید می رسند. وزن این ناودانی ها به نسبت نمونه های سبک، بیشتر است و کاربردهای گسترده ای در صنعت ساختمان سازی، مرمت سازه های عمرانی و ساخت سازه های دریایی دارند.

ناودانی های اروپایی همچنین بر اساس طول واحد نیز به دو دسته ۶ متری و ۱۲ متری دسته بندی می شوند که هر کدام از آن ها می تواند کاربرد خاص خود را در صنعت داشته باشد. با این حال اگر نگاهی دقیق به حوزه هایی داشته باشیم که در آن از ناودانی اروپایی استفاده می شود متوجه خواهیم شد که کابرد ناودانی اروپایی ۱۲ متری بیشتر از نمونه های ۶ متری می باشد و کارخانه های سازنده نیز عموما عمده توان و ظرفیت خود را روی تولید ناودانی اروپایی ۱۲ متری می گذارند. چرا که اساسا کاربرد اصلی ناودانی اروپایی به دلیل وزن سنگین و مقاومت بسیار بالای آن می باشد. بنابراین طبیعی ست که در پروژه های عظیم از این متریال استفاده شود و نیاز به خرید ناودانی اروپایی ۱۲ متری بیشتر از ناودانی اروپایی ۶ متری باشد.


ناودانی اروپایی وارداتی به ایران عمدتا از کشورهای چین، روسیه و ترکیه وارد می شوند و پر کاربردترین نوع آن ها در واقع محصولات کشور ترکیه است چرا که از کیفیت بالاتری برخوردار هستند. با این حال در بین نمونه های داخلی هم انواع با کیفیتی از ناودانی اروپایی به تولید می رسد که میزان محبوبیت و کاربرد آن ها نسبت به هم در یک سطح قرار دارد. اما اگر پای خرید ناودانی اروپایی وارداتی در میان باشد بی شک انواع ناودانی اروپایی محصول کشور ترکیه تقاضای بیشتری را برای خرید به خود اختصاص می دهد.


چنانچه بخواهیم کاربرد ناودانی را بر اساس شیوه های تولید آن بررسی کنیم باید شیوه های تولید نورد گرم، نورد سرد و شیوه پرسی را عنوان کنیم که هر کدام از آن ها ناودانی را به شیوه ای خاص به منصه تولید می رسانند. ناودانی فابریک شیوه های تولید نورد سرد و گرم را طی می کند در حالی که ناودانی پرسی با استفاده از ورق های نورد سرد فولاد به دست می آید. این ورق ها توسط دستگاه های رول فرمینگ و پرس به شکل ناودانی در می آیند. بدیهی ست که ناودانی تولید شده به روش فابریک آن هم از نوع نورد گرم از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار باشد و کاربردهای آن نیز به همان نسبت بیشتر است چرا که این ناودانی ها دارای دقت ابعادی بالاتری هستند.


آنچه که موجب تمایز ناودانی اروپایی با ناودانی روسی شده است وزن این ناودانی ها می باشد و البته شکل ظاهری آن ها که به این تفاوت دامن زده است. بال های ناودانی اروپایی شکلی مخروطی دارند در حالی که بال های ناودانی روسی دارای ساختاری موازی می باشد. از طرفی وزن ناودانی اروپایی بر اساس جدول اشتال تعیین می شود در حال که وزن ناودانی روسی در هر کارخانه متفاوت می باشد. بنابراین می توان کاربرد ناودانی اروپایی را از جهت ساختار و مشخص بودن ابعاد و وزن، کاربردی گسترده دانست.


ناودانی های اروپایی دارای مقاومت بالایی در برابر تنش های فولادی هستند و میزان مقاومت آن ها در برابر ضربه بسیار زیاد است. از مهم ترین کاربردهای ناودانی اروپایی می توان به استفاده از این متریال در تشکیلات و سازه های دریایی، ساخت خرپا، حوزه های مختلف ساختمان سازی، ساخت بناهای عمرانی و استفاده به عنوان ستون اشاره کرد.


ناودانی اروپایی وزن بسیار بیشتری از ناودانی روسی دارد و کاربرد آن در مواردی که نیاز به مقاومت بیشتر وجود دارد، پر رنگ تر خواهد بود. جنس ناودانی ها عموما از ترکیباتی می باشد که متریال هایی ضد خوردگی، ضد پوسیدگی و بسیار تا بسیار مقاوم هستند. پرکاربردترین نمونه های ناودانی اروپایی را می توان نمونه هایی برشمرد که در آن ها از آلیاژها و ترکیبات مقاوم تر استفاده شده است. شما می توانید برای خرید ناودانی اروپایی از آهن مرکزی با کارشناسان مجموعه تماس حاصل نمایید و در وهله اول اقدام به دریافت مشاوره کنید.


در مجموعه آهن مرکزی نمونه های مختلفی از پر کاربرد ترین انواع ناودانی های اروپایی موجود می باشد و کارشناسان واحد پشتیبانی شما را در راستای انتخاب بهترین نوع از ناودانی اروپایی متناسب با نیازهای پروژه تان یاری خواهند کرد.


چگونگی محاسبه وزن ناودانی

یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت ناودانی اروپایی وزن آن است. ناودانی اروپایی یا همان ناودانی سنگین که از استانداردهای خاص خود پیروی می کند دارد فرمول وزنی مختص خود می باشد و این فرمول بر اساس ساختار ناودانی اروپایی شکل گرفته است. به عنوان مثال اگر قصد خرید ناودانی اروپایی UPN۸ سایز ۸ و طول ۱۲ متری را داشته باشید به جدول اشتال دسترسی پیدا کنید. در این جدول می توانید وزن هر شاخه از ناودانی اروپایی با طول ۶ متر و ۱۲ متر را مشاهده کنید.

این وزن ها در واقع بر اساس سایز ناودانی اروپایی دسته بندی شده است. سایزهای ناودانی اروپایی بین ۴۰ تا ۴۰۰ می باشد و نمونه های داخلی آن دارای استاندارد سایزی ۸۰ تا ۱۸۰ میلیمتر هستند. بنابراین هر چه سایز ناودانی اروپایی بیشتر شود به همان تناسب وزن هر شاخه نیز افزایش پیدا خواهد کرد. ناودانی های اروپایی دارای ضخامت بالایی هستند و طبیعی ست که بالا بودن میزان ضخامت آن ها در وزن نهایی شان موثر واقع شود.


بعد از اینکه سایز ناودانی را انتخاب کردید کافی ست به فیلد مربوط به وزن مراجعه کنید و وزن ناودانی اروپایی را از آن قسمت بخوانید. با این حال برای محاسبه وزن ناودانی اروپایی از فرمول خاصی نیز استفاده می شود که در آن باید وزن یک متر از ناودانی اروپایی را بر اساس جدول اشتال در طول ناودانی اروپایی بر حسب متر ضرب کنید تا وزن نهایی ناودانی اروپایی به دست آید.


برای اینکه خریداران و کارشناسان از فرمول های محاسباتی بی نیاز شوند و احتمال بروز خطا در این راستا بسیار کاهش پیدا کند، جداولی آماده برای تعیین وزن ناودانی اروپایی تدارک دیده شده است که می توانید با مراجعه به آن بر حسب سایز و طول هر شاخه، وزن آن را دریافت کنید. دقت داشته باشید که برای بررسی وزن ناودانی اروپایی حتما به جدول اشتال متناسب با استانداردهای ناودانی اروپایی مراجعه کنید و سراغ جداول دیگر نروید چرا که این ناودانی ها دارای استاندارد خاص خود می باشند.


وزن ناودانی اروپایی به طور دقیق با وزنی که در جدول اشتال درج شده یکسان می باشد. ناودانی های اروپایی در واقع بر اساس استانداردهای اروپایی ساخته می شوند و تحت استاندارد DIN-۱۰۲۴ قرار دارند. این ناودانی ها دارای بال هایی موازی هستند و سایز آن ها از ۴ تا ۴۰ میلیمتر متغیر می باشد. کاربردهای اصلی ناودانی اروپایی در حوزه های صنعتی آن هم از نوع سنگین می باشد.


به عنوان مثال می توان پر کاربردترین انواع ناودانی های اروپایی را آن دسته از ناودانی هایی دانست که در ساخت دستگاه های صنعتی، بادبندها و تجهیزات صنعتی و سازه های دریایی استفاده می شوند. جدول اشتال به شما کمک می کند تا وزن دقیق و نهایی ناودانی اروپایی این مقاطع U شکل را با بال های شیب دار و شیب دار داخلی به موازات همدیگر بررسی کنید. در این جدول ناودانی اروپایی بر اساس سایز دسته بندی شده و سیر صعودی را در این جدول طی می کند.


مهم ترین کارخانه های تولیدکننده ناودانی در ایران

از مهمترین نکاتی که به هنگام خرید ناودانی و اطلاع از قیمت روز ناودانی اروپایی باید مد نظر قرار گرفته شود کارخانه تولیدی ناودانی می باشد. کارخانه های متعددی در سطح کشور با بهترین کیفیت اقدام به تولید انواع ناودانی نموده اند که این ناودانی ها شامل ناودانی های سبک و سنگین می شود. در واقع کارخانه های ایرانی استانداردهای روسی و اروپایی را در تولید ناودانی به کار بسته اند تا محصولاتی متنوع و مطابق نیاز خریداران ارائه دهند و خریداران داخلی را از خرید محصولات گرانقیمت خارجی بی نیاز کنند.


این حرکت با هدف گردش هر چه قوی تری چرخه های اقتصادی داخلی صورت گرفته است. آهن مرکزی به عنوان یکی از قوی ترین مجموعه های فروش ناودانی سعی داشته تا در حد خود در این چرخه سهیم باشد و شما را از محصولات و تولیدات با کیفیت ایرانی بهره مند سازد.


از مهم ترین و فعال ترین سازنده های ناودانی می توان به تولیدکنندگانی چون ناودانی فایکو، ناودانی ذوب آهن، ناودانی ناب تبریز، ناودانی جاوید بناب، ناودانی آریان فولاد، ناودانی شکفته مشهد، ناودانی صنایع فولاد مگااستیل، ناودانی شرکت فولاد کوهپایه، ناودانی صنایع فولاد توس، ناودانی فایکو فولاد البرز ایرانیان و ناودانی فولاد غرب البرز اشاره کرد. شما می توانید انواع ناودانی با برندهای مختلف را در مجموعه آهن مرکزی خریداری نمایید.


عوامل موثر بر قیمت روز ناودانی چه مواردی هستند؟

ناودانی هم مانند سایر محصولات و تولیدات آهنی قیمتی در حال نوسان دارد و قیمت آن ثابت و پایدار نیست بنابراین باید برای خرید ناودانی اقدام به استعلام قیمت روزانه نمود. فاکتورهای مختلفی در این قیمت تاثیرگذار هستند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

·       سیاست گذاری های مختلف در کارخانه های سازنده ناودانی

یکی از مهمترین عوامل موثر بر قیمت ناودانی سیاست گذاری های هر کارخانه سازنده می باشد که قیمتی متفاوت و خاص را روی محصولات خود نهاده. به عنوان مثال ناودانی های روسی در هر کارخانه طبق فرمول های همان مرکز ساخته می شود و ممکن است در وزن و شیوه های ساخت با هم متفاوت باشند. به عنوان دو کارخانه سازنده ناودانی همچون شکفته مشهد و ناب تبریز اقدام به تولید ناودانی های سبک می کنند در حالی که ناودانی شکفته مشهد سبک تر از ناودانی ناب تبریز است بنابراین طبیعی ست که در قیمت با هم متفاوت باشند. این موضوع نه تنها به شیوه های ساخت باز می گردد بلکه هزینه های انرژی، هزینه دستگاه های تولید و هزینه نیروی کار نیز در هر کارخانه متفاوت می باشد و از این بابت قیمت تمام شده ناودانی در هر کارخانه با دیگر کارخانه ها تفاوت دارد.

·       شیوه تولید ناودانی

در تولید ناودانی از دو روش نورد سرد و گرم استفاده می شود. اما به طور کلی باید گفت که ناودانی ها را به روش هایی چون فابریک نورد سرد، فابریک نورد گرم و شیوه پرسی تولید می کنند. طبیعی ست که تفاوت در شیوه های تولید و استانداردهایی که بر تولید ناودانی نظارت دارند می تواند قیمت این محصول را دستخوش تغییر نماید. ناودانی هایی که به روش نورد گرم تولید می شوند بالاترین کیفیت و قیمت را دارند و ناودانی هایی که برای تولید آن ها شیوه پرسی استفاده می شود کمترین قیمت را به خود اختصاص داده اند.

·       اروپایی یا روسی بودن ناودانی

مورد مهمی که روی قیمت ناودانی تاثیر گذار می باشد نوع آن است. ناودانی ها در دو نوع روسی و اروپایی به تولید می رسند که هر کدام شیوه و استانداردهای ساخت خاص خود را دارند. قیمت ناودانی اروپایی به نسبت ناودانی های ایرانی و روسی قیمت بالاتری می باشد چرا که اساسا این نوع ناودانی ها دارای وزن سنگین تری هستند. ناودانی های اروپایی از نوع وراداتی هستند و کیفیت تولید آن ها به دلیل نظارت های دقیق و جهانی، در سطح عالی می باشد. عمده ناودانی های اروپایی از کشورهای اروپایی و آسیایی وارد ایران می شوند. کشورهایی چون ترکیه، چین و روسیه صادکنندگان اصلی این نوع از ناودانی به ایران هستند و در تولیدات خود استانداردهای اروپا را لحاظ می کنند. با این حال در قیمتگذاری با هم متفاوت می باشند. آنچه که آمار و ارقام بازار نشان می دهد حاکی از این است که درصد فروش ناودانی ترکیه به دلیل کیفیت عالی آن بیشتر است و قیمت آن نیز به همین تناسب بالاتر می باشد.

·       هزینه های حمل و نقل ناودانی

هزینه های حمل و نقل را نیز باید به قیمت ناودانی اضافه کرد. خرید این محصول درب کارخانه و یا با لحاظ کرد هزینه های حمل و نقل می تواند هزینه ای متفاوت باشد. بدیهی ست که هر چه مسافت کارخانه تولیدی تا محل عرضه و مکان اجرای پروژه بیشتر باشد هزینه های جمل و نقل نیز افزون خواهد شد و در نهایت قیمت ناودانی خریداری شده برای شما با قیمتی بالاتر تمام می شود.

·       نوسانات بازار ارزو و دلار

از دیگر عوامل موثر روی قیمت ناودانی نوسانانی ست که در بازار ارز رخ می دهد. قیمت ارزها و دلار در بازار در حال نوسان می باشد و می توان تاثیر مستقیم این نوسانات را در بازار خرید و فروش ناودانی نیز مشاهده کرد. به عنوان مثال ناودانی های وارداتی طبیعتا قیمت بالاتری از تولیدات داخلی دارند چرا که قیمت آن ها متاثر از قیمت ارز می باشد.

·       تغییر قیمت جهانی سنگ آهن

 از آنجایی که عنصر اصلی برای ساخت ناودانی، سنگ آهن می باشد و قیمت جهانی این عنصر روز به روز در حال نوسان و تغییر می باشد بنابراین طبیعی ست که تغییر قیمت جهانی سنگ آهن روی قیمت ناودانی تاثیر مستقیم خود را بگذارد. بالا رفتن قیمت این عنصر طبیعتا موجب افزایش قیمت ناودانی خواهد شد.

·       تنوع در سایز و ابعاد و وزن ناودانی

قیمت ناودانی متاثر از سایز و ابعاد آن می باشد. ناودانی های روسی و اروپایی هر کدام دارای سایزبندی های مختلفی هستند و در ابعاد متفاوت می باشند. بنابراین فاکتورهایی همچون طول شاخه، ابعاد، ضخامت، سایز و وزن ناودانی روی قیمت آن تاثیرگذار می باشد.

·       میزان عرضه و تقاضا و حجم تولید ناودانی

از دیگر موارد موثر روی قیمت ناودانی باید به میزان عرضه و تقاضا و کشش موجود در بازار برای خرید این محصول اشاره کرد. بدیهی ست زمانی که تولید ناودانی با رونق کمی همراه باشد و تنها از نمونه های وارداتی این محصول برای فروش و عرضه در بازار استفاده شود شاهد قیمت های بالایی در ناودانی خواهیم بود چرا که میزان تولید آن به نسبت تقاضا بسیار کمتر خواهد بود. بنابراین حمایت از تولیدات داخلی و تولید ناودانی هایی که ساخت کارخانه های داخلی هستند می تواند قیمت این متریال را متعادل سازد.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت ناودانی با مجموعه آهن مرکزی ارتباط برقرار نمایید و قیمت انواع ناودانی را از این مجموعه به طور دقیق و روزانه دریافت نمایید. قیمت هایی که مجموعه آهن مرکزی به شما ارائه می دهد بر اساس قیمت های روز می باشد و ممکن است دچار نوسان شود بنابراین برای خرید ناودانی در هر نوعی که مد نظر دارید باید پیش از خرید اقدام به استعلام قیمت نمایید و به قیمت های روزهای گذشته اتکا نکنید.


برندهای ناودانی اروپایی کدامند ؟

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر قیمت روز ناودانی اروپایی برند تولید کننده آن است. ناودانی اروپایی عمدتا توسط کارخانه های ترک و روسی به تولید می رسند. ناودانی اروپایی لزوما در کشورهای اروپایی تولید نمی شود و دلیل نامگذاری آن پیروی از استانداردهای تولید فنی اروپا می باشد. بنابراین می توان این نوع از ناودانی را در کشورهایی مانند چین، کره و ایران نیز تولید نمود. فولاد ناب تبریز یکی از کارخانه های معتبر سازنده ناودانی اروپایی در ایران می باشد. از برندهای فعال دیگر در این حوزه تولید می توان به برندهای فایکو یا همان فولاد البرز ایرانیان و ابهر یا همان فولاد البرز غرب اشاره کرد.


بدیهی ست که کیفیت تولید ناودانی اروپایی توسط برندهای مختلف نسبت به هم متفاوت می باشد. بنابراین به هنگام خرید ناودانی اروپایی باید برند تولیدی را در نظر داشت. چنانچه می خواهید خرید امن و معتبر صورت دهید و بهترین کیفیت از برندهای معتبر ناودانی اروپایی را دریافت کنید می توانید با مراجعه به مجموعه آهن مرکزی و دریافت مشاروه از کارشناسان مجموعه اقدام به خرید بهترین نمونه متناسب با نیازهای پروژه تان نمایید.


نکات مربوط به خرید ناودانی اروپایی

بسیاری از خریدارانی که برای اولین بار با مجموعه آهن مرکزی تماس حاصل می کنند و قصد خرید ناودانی اروپایی را دارند با اصطلاحات تخصصی این حوزه آشنایی ندارند و گاها کمی دچار چالش می شوند. برای اینکه در خرید ناودانی اروپایی بتوانید خرید موفقیت آمیزی داشته باشید و بهترین انتخاب را صورت دهید بهتر است که در این حوزه نکات ویژه ای را بدانید و به آن ها در حین خرید دقت کنید. در این بخش قصد داریم مهمترین نکات خرید ناودانی اروپایی را بررسی کنیم بنابراین در این بخش نیز همراه ما باشید.


·       آشنایی با اصطلاحات متداول فروش ناودانی اروپایی

پیش از خرید ناودانی اروپایی بد نیست در مورد اصطلاحات متداول این حوزه اطلاعات داشته باشید تا در زمان خرید و گفتگو با کارشناسان مربوطه دچار سردر گمی نشوید. اصطلاحاتی مانند گلمیخ، گوشت ناودانی، جدول اشتال و هزینه بنگاهداری از جمله اصطلاحاتی ست که در فروش ناودانی اروپایی به کار می رود و هر کدام معنی خاص خود را دارد.


·       دقت به طول ناودانی اروپایی

ناودانی اروپایی در دو طول مختلف ۶ متر و ۱۲ متر به تولید می رسد که اغلب آن را با طول نرمال بیان می کنند. بنابراین شما باید با توجه به نیازهای پروژه اقدام به خرید ناودانی اروپایی در طول و ابعاد مشخص نمایید. ناودانی اروپایی ۶ متری را ناودانی اروپایی کوتاه و ناودانی اروپایی ۱۲ متری را ناودانی اروپایی بلند می نامند.


·       دقت به ضخامت، ابعاد و سایز ناودانی اروپایی

پیش از خرید ناودانی اروپایی باید در مورد گوشت آن اطلاعات داشته باشید. گوشت ناودانی در واقع همان ضخامت ناودانی است که از آن با اصطلاح گوشت یاد می کنند. ضخامت های مختلفی در بازار فروش ناودانی اروپایی وجود دارد که این مورد را نیز باید با مشورت و نظر کارشناسان حرفه ای انتخاب کنید تا بهترین نتیجه و اثربخشی را روی پروژه شما داشته باشد.


·       بررسی جدول اشتال پیش از خرید ناودانی اروپایی

پیش از خرید ناودانی اروپایی به جدول اشتال مراجعه کنید و وزن ناودانی اروپایی مورد نظرتان را بررسی کنید. اگر در این حوزه سر رشته دارید و می توانید محاسبات مهندسی را انجام دهید بر اساس وزن هایی که از ناودانی اروپایی عنوان شده می توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. بنابراین بررسی جدول اشتال را فراموش نکنید چرا که تاثیر فنی آن در پروژه شما بسیار زیاد خواهد بود.


·       توجه به کاربرد ناودانی اروپایی

ناودانی اروپایی می تواند کاربردهای مختلفی داشته باشد. از جمله کاربردهای این محصول می توان به استفاده به شکل جفت و تکی در بادبندها و تشکیلات دریایی، استفاده به شکل دوبل و تکی در تیرها، استفاده به شکل قوطی یا جفت در ستون ها و همچنین استفاده در ساخت خرپاها به شکل جفت اشاره کرد. ناودانی اروپایی می تواند کاربردهای دیگری هم داشته باشد. از این محصول در ساخت اسکلت کابین های ماشین آلات سنگین و کامیون ها و تریلر ها استفاده می شود. این محصول به دلیل ضخامت و قدرت بالایی که دارد می تواند در حوزه های مختلف ساختمان سازی و اجرای پروژه های عمرانی نیز کاربرد وسیع داشته باشد.

بنابراین پیش از خرید ناودانی اروپایی به نوع کاربرد این محصول دقت کنید و ناودانی اروپایی انتخابی تان را مطابق با نوع کاربرد آن خریداری کنید. در این راستا می توانید از مشاوره های کارشناسان آهن مرکزی بهره مند شوید.


·       بررسی کارخانه سازنده ناودانی اروپایی

پیش از خرید ناودانی اروپایی باید به کارخانه سازنده آن دقت کنید. تولیدکنندگان مختلفی در ایران و خارج از مرزها اقدام به تولید ناودانی اروپایی می نمایند. به عنوان مثال شرکت بازرگانی اصفهان آهن یکی از شرکت هایی است که تمامی انواع ناودانی را پوشش می دهد. تعدادی از معتبرترین کارخانه های تولید کننده ناودانی اروپایی در ایران عبارتند از کارخانه فولاد البرز غرب، فولاد تهران، فولاد البرز ایرانیان و صنایع فولاد کوهپایه.·       بررسی قیمت روزانه ناودانی اروپایی

پیش از خرید ناودانی اروپایی قیمت لحظه ای آن را چک کنید و اگر مایل هستید می توانید قیمت کارخانه های مختلف را با هم به قیاس بگذارید تا در نهایت انتخابی درست و اصولی مطابق با بودجه پروژه تان داشته باشید. قیمتگذاری ناودانی اروپایی در کارخانه های مختلف می تواند متفاوت باشد بنابراین از بررسی قیمت و استعلام آن غافل نشوید. مواردی مانند هزینه حمل و نقل، قیمت مواد اولیه، روش های تولید، نوسانات بازار، قیمت جهانی سنگ آهن و میزان عرضه و تقاضای بازار بر قیمت ناودانی اروپایی موثر می باشد و شما ملزم هستید پیش از خرید قیمت روزانه را چک کنید.

این قیمت برای ضخامت های مختلف و سایز و ابعاد گوناگون می تواند متفاوت باشد بنابراین اگر نمی خواهید در جدول های فروش و در بین انبوهی از اطلاعات جزئی گرفتار شوید کافی ست با مجموعه آهن مرکزی تماس حاصل نمایید و نیاز پروژه خود را عنوان کنید تا بهترین نوع از ناودانی اروپایی مطابق با بودجه و نیاز پروژه تان به شما ارائه گردد.


مجتمع فولاد البرز غرب ( ابهر )
نام محصول
سایز
استاندارد
طول شاخه
وزن شاخه
انبار
مبداء
بروز رسانی 1400/10/08
8
UNP
12 متر
105 کیلوگرم
18,700 تومان -3,300
بروز رسانی 1400/10/08
22,000 تومان 0
بروز رسانی 1400/10/08
iron iron iron
بروز رسانی 1400/10/08
10
UNP
12 متر
128 کیلوگرم
18,800 تومان 3,600
بروز رسانی 1400/10/08
15,000 تومان 0
بروز رسانی 1400/10/08
iron iron iron
بروز رسانی 1400/10/08
12
UNP
12 متر
160 کیلوگرم
19,000 تومان 3,800
بروز رسانی 1400/10/08
15,000 تومان 0
بروز رسانی 1400/10/08
iron iron iron
بروز رسانی 1400/10/08
14
UNP
12 متر
190 کیلوگرم
18,600 تومان 3,400
بروز رسانی 1400/10/08
15,000 تومان 0
بروز رسانی 1400/10/08
iron iron iron
بروز رسانی 1400/10/08
16
UNP
12 متر
225 کیلوگرم
19,000 تومان 2,000
بروز رسانی 1400/10/08
17,000 تومان 0
بروز رسانی 1400/10/08
iron iron iron
بروز رسانی 1400/10/08
18
UNP
12 متر
265 کیلوگرم
24,000 تومان 2,000
بروز رسانی 1400/10/08
22,000 تومان 0
بروز رسانی 1400/10/08
iron iron iron
بروز رسانی 1400/10/08
20
UNP
12 متر
300 کیلوگرم
32,000 تومان 2,000
بروز رسانی 1400/10/08
30,000 تومان 0
بروز رسانی 1400/10/08
iron iron iron
فولاد البرز ایرانیان ( فایکو )
نام محصول
سایز
استاندارد
طول شاخه
وزن شاخه
انبار
مبداء
بروز رسانی 1400/10/08
14
UNP
12 متر
190 کیلوگرم
18,600 تومان 3,400
بروز رسانی 1400/10/08
14,700 تومان 0
بروز رسانی 1400/10/08
iron iron iron
بروز رسانی 1400/10/08
16
UNP
12 متر
220 کیلوگرم
19,000 تومان 19,000
بروز رسانی 1400/10/08
0 تومان 0
بروز رسانی 1400/10/08
iron iron iron
بروز رسانی 1400/10/08
18
UNP
12 متر
265 کیلوگرم
24,000 تومان 24,000
بروز رسانی 1400/10/08
0 تومان 0
بروز رسانی 1400/10/08
iron iron iron
بروز رسانی 1400/10/08
20
UNP
12 متر
300 کیلوگرم
32,000 تومان 2,000
بروز رسانی 1400/10/08
27,000 تومان 0
بروز رسانی 1400/10/08
iron iron iron
فولاد ناب تبریز
نام محصول
سایز
استاندارد
طول شاخه
وزن شاخه
انبار
مبداء
بروز رسانی 1400/10/08
8
UNP
12 متر
105 کیلوگرم
18,700 تومان 3,700
بروز رسانی 1400/10/08
15,000 تومان 0
بروز رسانی 1400/10/08
iron iron iron
بروز رسانی 1400/10/08
10
UNP
12 متر
128 کیلوگرم
18,800 تومان 3,800
بروز رسانی 1400/10/08
15,000 تومان 0
بروز رسانی 1400/10/08
iron iron iron
بروز رسانی 1400/10/08
12
UNP
12 متر
160 کیلوگرم
19,000 تومان 4,000
بروز رسانی 1400/10/08
15,000 تومان 0
بروز رسانی 1400/10/08
iron iron iron
بروز رسانی 1400/10/08
14
UNP
12 متر
190 کیلوگرم
18,600 تومان 3,600
بروز رسانی 1400/10/08
15,000 تومان 0
بروز رسانی 1400/10/08
iron iron iron
بروز رسانی 1400/10/08
16
UNP
12 متر
225 کیلوگرم
19,000 تومان 2,200
بروز رسانی 1400/10/08
16,800 تومان 0
بروز رسانی 1400/10/08
iron iron iron
بروز رسانی 1400/10/08
18
UNP
12 متر
265 کیلوگرم
24,000 تومان 3,500
بروز رسانی 1400/10/08
20,500 تومان 0
بروز رسانی 1400/10/08
iron iron iron